Роман Трухін

Home / Відгук / Роман Трухін

Я коли попав у ЗСУ, то мені там все було цікаво і незвично. Тому я і шпарив допис за дописом, щоб привідкрити двері до внутрішньої кухні.

Сьогодні ІТ є такою ж загадкою для багатьох людей, які в більшості не розуміють, чим займається галузь. Принаймні своїй мамі і дітям я не можну чітко пояснити, чим я там цілими днями займаюсь. Не будую мости, не запускаю ракети, не рятую людей з пожежі так, – цілими днями “клац-клац” по клавіатурі.

Пробував писати про будні програміста – більшості не зрозумілі ні жаргон, ні проблеми, ні виклики. Тестери? Аналогічно. Бізнес-аналітики? Зе сейм. UI/UX – нуууууу приблизно. Але найважче пояснювати чим займаються проектні або продуктові менеджери. 90% робочого часу яких – це спілкування, торги і домволеності на 360 градусів, решта 10% – робота з документами. Ага, Excel Guru 90 level. Це я маю на увазі ПМів нижньої ланки харчового ланцюга. Цікаво, а чим зайняті люди на керівних посадах вище середнього рівня у великих IT компаніях? Хмммм….

І ось тут (звучать фанфари) вам стане в пригоді книжка нашого Ivan Leshko – віце-президент з успішності клієнтів (VP of Client Success). Вона дуже просто написано і ковтається за два вечори. Чому так швидко? Бо вона вся складається з історій і пригод ІТшника, який виріс із звичайного тестера до високих позицій в компанії. Чому вона, крім того, що просто цікава ще й корисна? Бо, де ви, блін, ще прочитаєте про те з чим стикається українська ІТ індустрія останні 5-10 років? Ще й з перших рук? Ще й з гумором і жартиками?

Прочитали книжку і думаєте: “Та нууууууу, фігня якась. Теж мені проблеми! От у мене на заводі…”? Ну, так вперед – в кінці книги є набір невигаданих проблемних ситуацій, з якими стикнулась вигадана (ага, звичайно – вигадана) європейська компанія з розробки програмного забезпечення. Відповідей там немає і вам пропонується знайти їх самостійно. Знайшли геніальне рішення? Тоді, гоу до Івана на співбесіду – а може якраз…