ЇЇ величність промислова революція…

Home / Blog / ЇЇ величність промислова революція…

Проблема усіх електричних і зелених технологій в тому, що вони не окупляються за період своєї експлуатації. Так так, усі електромобілі, водневі двигуни, сонячні панелі, вітрові електростанції і решта феноменальностей нітрохи не окупні. Колись (20 років тому) один із топ менеджерів Дженерал Моторс сказав: “ніхто не блокує розвиток альтернативних джерел енергії. Та GM продав би автомобілі, які їздять на гівні, якщо б на цьому можна заробляти гроші…”.Усі німецькі вітряки більш ніж на 50% дотуються державою. Усі електромобілі дотуються державними бюджетами. Бачили як виглядає завод Тесли? Весь сучасний посеред пустелі усіяний сонячними панелями, а під землею прокладені силові кабелі від атомної електростанції.

Припини! Але у світі уже є двгуни, які ефективніші за внутрішнє згорання. Так є! Але весь бекенд, щоб їх виготовляти і підтримувати навіть і близько не стоїть в порівнянні із існуючими коптящимися.

Припустимо, ви купили собі сонячну панель додому за 10к доларів і повірили, що за 20 років вона згенерує достатньо енергії. Чотири рази замінили акумулятори і вивезли їх десь у грибовичі. Припустимо, що вони за 200 років розкладуться і потечуть підземними зеленими водами, і почнуть живити дерева. А в той час в шахтах будуть добувати важкі метали для акумуляторів і тисячі шахтарів помре від раку, і китайський завод, який буде виготовляти комплектуючі використовуючи нафту і коптячи мільйони китайців. Але все це заховано, які там китайці, нам навіть грибовичі не видно, а сонячна панель на даху в сокільниках додає вагомості зелених технологій. Відкидаючи усі сентименти і наклейки із рослинками, коптяща труба буде панувати найближчі 100 років.

П.С.
Усі зелені технології – це перерозподіл забрудненості у світі. Якщо у Німеччині стає чистіше то у Китає стає брудніше, але не більше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *