Епізод Сімпсонів

Home / Blog / Army / Епізод Сімпсонів

Вчора подивився епізод Сімпсонів:
“Розчарований в Єльському університеті містер Бернс вирішує відкрити власний комерційний навчальний заклад і наймає Гомера викладачем…”

Дуже часто я спостерігаю, дивуюсь і сумую через те, що у нас в країні стільки мільярдерів і так мало користі з їхніх мільярдів, ну окрім футболу і магазинів по продажу золотих канделябрів. В Америці чи Європі дуже велика кількість багатих людей залишили після себе найкращий спадок, і як не дивно, це не маєток у спадок власним дітям, а щось більше і всім людям одразу. Від Карнегі-Холла, Гарварда, Стэнфорда до Нюйоркської бібліотеки. Не складно зрозуміти, що Дейл Карнеті чи Джон Гарвард віддали власні гроші, щоб увіковічити власні імена. І тепер усім вже все одно яким чесним чи нечесним чином їх конгломерати заробляли гроші бо їхні імена відомі усьому людству в найкращій площині – “наука та освіта”. І поки що це найкраща і найдовговічніша інвестиція, про яку мені доводилось читати.

Із українських прикладів мені відомий лише один: Католицька Церква іде схожим шляхом та інвестує гроші, в науку та освіту, і у них на виході дуже якісно в плані науки (і не важливо хто ті анонімні інвестори).

Отже, формула проста до неможливості, для пересічного мільярдера чи навіть мільйонера, будуєте університет чи класну бібліотеку, називаєте власним ім’ям і через 30 років нікому не буде діла наскільки чесним ви були, вас усі поважатимуть. І до речі, якщо успієте збудувати, то матимете шанси навіть виграти президентські вибори. І суть не в будівлі, а у внутрішньому наповненні та результаті.

В отому епізоді Сімпсонів прекрасний рівень сарказму, який ілюструє для чого це робиться.

http://simpsonsua.com.ua/sezon-28/1103-28-sezon-19-serya.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *