MUST READ FOR PM

Home / Blog / Army / MUST READ FOR PM

Project Manager – це фахівець, чиїм головним завданням є управління проектом в цілому: проектування і розстановка пріоритетів, планування виконання завдань, контроль, комунікація, а також оперативне вирішення проблем.

Відповідно, Project Manager повинен мати за спиною величезну кількість умінь і навичок, щоб робити свою роботу якісно і ефективно. А де ж взяти ці самі уміння і навички, як не з досвіду інших успішних людей? А найлегшим і найдоступнішим джерелом отримати досвід є книги.

“За моїми плечима більш, ніж 13 років безперервного досвіду в IT-сфері, і більш ніж 8 років в управлінні проектами та рахунками разом і з іншими галузями – тестування програмного забезпечення, функціонування, перспективне планування і розширення бізнесу. Займався веденням справ 10 проектів, що передбачало для мене управління і на корпоративному, і на проектному рівнях, включаючи ведення рахунків, побудову відносин з клієнтами, управління проектами,внутрішній аудит, комунікацію зі споживачами, ведення фінансів, становлення бюджету, роботу з персоналом та кадрами,” – розказує Іван Лешко, Vice President Client Success в SoftServe.

Іван поділився з нами підбіркою книг, які у свій час дуже допомогли йому на шляху проектного менеджменту. А ми ділимося з вами :)

Мистецтво війни

Автор: Сунь-дзи.
Переклад: Лесняк Сергій.

Читати тільки цю версію. Це неймовірна книжка, яка пройшла через віки, і досі є актуальною – одним словом класика. Лесняк Сергій зробив неймовірну річ, він переклав книжку із фокусом на бізнес. Це книжка, яку неможливо прочитати та зрозуміти за один день, читати потрібно багато разів і проживати багато років. Істинині засади, лідерства та менеджменту покладено в цю книжку. 80 сторінок тексту – це не звучить, як наукова робота Пітера Друкера на тисячі сторінок, але точно нічим не програє. Зазвичай я купую ці книжки десятками та дарую людям, подарував вже мабуть кілька сотень. Категорично рекомендую до прочитання.

Management

Автор: Peter Drucker.

Це біблія менеджера і вона обов’язкова до прочитання. Читається довго та важко, зачіпає кілька інших книжок,які теж потрібно перечитати, але результат феноменальний. Я неймовірно поважаю людей, які поклали все своє життя на досліження якоїсь області науки і вивели власну теорію. Така теорія – це наукова робота, яка базується на справжньому досвіді професора Пітера, який десятки років проживав разом із великими компаніями і досліджував менеджмент із середини. Категорично рекомендую до прочитання.

Influence

Aвтор: Robert Chaldini.

Професор, який поклав своє життя на дослідження соціальної психології (схожий до Пітера Друкера), створив власну теорію «впливу на людей». Ціль книжки навчити людей ідентифікувати, коли ними намагаються маніпулювати. Після прочитання книжки, ви зрозумієте більшість технік, які застосовують у відношенні до вас: від продавців ринку Південний до кандидата в депутати, від президента сусідньої країни до секретяря ООН. Усі вони вчаться бути професіоналами своєї справи для досягнення мети впливаючи на думки та поведінку людей. А ви навчитесь це ідентифікувати. Категорично рекомендую до прочитання.

How to win friends and influence people

Автор: Dale Carnegie.

Дейл пішов набагато далі за інших і став не просто експертом своєї теорії та науки, а також заснував університет. Його теорія поведінки людини в суспільстві стала класикою, тому що змогла пройти через десятиліття і досі залишається актуальною. Так, багато речей потребують адаптації і навіть з’явились теорії анти-карнегі, але його книжки неодмінно змінюють поведінку людей. Одного разу я був у магазині Сільпо із дружиною, та її двома сестрами. І вони пішли замовити пончики без начинки і отримали відмову, тому що в наявності таких не було. Через кіліька хвилин із допомогою кількох фраз, люб’язна дівчина пекар принесла мені пончики без начинки. Усі троє мене запитали: «як у тебе це вийшло?» – наступного дня усім трьом я подарував цю книгу.

Отже, читайте і розвивайтесь!

А ще чудова можливість почерпнути досвід у сфері проектного менеджменту – відвідати Lviv Project Managment Day, де своїми знаннями ділитимуться 50 кращих PM-ів України!

Приєднуйтесь та будьте в центрі подій проектного менеджменту!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *