Хто боїться стояти на місці камери на першому фото?

Home / Blog / Хто боїться стояти на місці камери на першому фото?

Я ніколи не боявся стояти посередині і дивитись на пусті стільці. Навіть більше! Я ніколи не боявся дивитись на людей, які сидять на цих стільцях. Інша справа коли зал заповнений людьми, і потрібно вийти та відкрити рота і щось сказати…

У 2016 році проводячи виступи перед невеликими групами людей я відчував брак знань, як правильно виступати, як тримати увагу, коли і що говорити, як себе поводити. Більше того я весь час працюю із західними клієнтами, які теж вимагають нового рівня комунікації та представлення компанії. В команді зі мною працює купа людей, які сильніші за мене, і весь час виводять мене із зони комфорту.

На якомусь етапі Галина записала мене і себе на курси в школі АҐРУС, Школа риторики й ораторства Ірини Снітинської. Платити одразу за весь курс я не став, бо хто його там знає, яку нудоту будуть розказувати. За своє життя я пройшов занадто багато курсів і тренінгів, щоб повірити в щось якісне. Але пройшов усе навчання (ну і так заплатив звичайно, навіть більше, ніж міг на початку). Кожна заплачена гривня повернулась 100% зі знаннями, які Ірина Снітинська розказала на першому модулі, а решта наступні модулі пішли в профіт. Перевага Ірини в тому, що вона розказує прості трюки, про які не прочитаєш так просто в розумних книжках. Отримані знання закріплюються практичними навиками роботою в групах. Працювати в групах цікаво і кілька людей завжди були достойними глядачами феноменальних виступів.

Найцінніше те, що люди зразу дають зворотній зв’язок: отут ти кривишся, отут розмовляєш із власним взуттям, а отам не зміг перекричати апостола Іванку, і так далі.

Якщо ви пройдете цей курс і після того не будете використовувати ці навички, то ефект буде такий самий, якби ви послухали радіо-люкс. Відразу наступного дня поринаєте в атмосферу і далі практикуєте. Ірина відкриває вам двері до кімнати, в якій ви до того не були, а далі вже ви вирішуєте чи заходити туди чи ні.

Звичайно впродовж курсу там були якісь незрозумілі мені речі, які мені не подобались, але більшість людей їх не зауважить, і враховуючи профіт отриманий від навичок їх можна проігнорувати.

І якщо ж ви пройдете цей квест, ви візьмете на себе не лише перевагу, а також свого роду тягар знань. Ви більше не зможете дивитись на інших промовців так, як раніше. Ви їх оцінюватимете за кожну деталь і будете злитись, коли бачитимете промовця за кілька тисяч доларів, який не знає елементарних правил, і в той час ви неймовірно захоплюватиметесь промовцями, які розуміють, що диявол в деталях.

В студентські роки в мене був товариш Іван. Він по-вихідних грав лабухом на весіллях і час від часу ми розмовляли про його виступи. Дуже часто він говорив, що конфліктує із іншими членами лабух-гурту Карасик. Сварився він з ними, через те, що вони халявили і грали в пів сили або включали фонограму. На моє запитання: “А навіщо ти із ними сваришся? На весіллі й так більшість веселі та п’яні, їм головне, щоб музика грала весела, а не супер якісна…” – Іван відповів історією. Його дядько працював на студії звукозапису режисером, мав ідеальний слух та музичні здібності, і він його завжди вчив, що де б ти не виступав, в залі завжди буде один професійний музикант, хто дуже добре розуміється на музиці, хто дуже добре розуміє, де ти халявиш, а де ні. Так от, думка цього одного слухача важливіша за думки двох сотень веселих та п’яних гостей.

Після курсу Ірини, на конференціях і різних публічних виступах – ви станете отим професійним музикантом, ви більше не будете такими, як раніше.

П.С.
На третьому і четвертому фото люди слухають вже годину і поки що не залізли в телефони. На четвертому і п’ятому фото в зал прийшло в два рази більше людей, ніж планувалось і усіх стоячих я два рази намагався вигнати, але вони нікуди не пішли і залишились (презентація складалась із одного малюнка). На останньому фото – це мій звичайний настрій перед виступом.

OnePaperBook #onepaperbook #book #public

І не забуваємо читати книжку, там написані секрети, яким чином потрапити до Ірини і не перетворити це на слухання радіо-люкс.

https://www.facebook.com/commerce/products/1733065640051303/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *