Як ставити цілі не ламаючи себе

Home / Blog / Як ставити цілі не ламаючи себе

Читайте Common Sense По-українськи

Подякуй собі за минулий рік

Скажи собі «дякую» за все, що тобі вдалося у минулому році. Дуже важливо зрефлексувати, що вдалося (скажи собі: “я молодець!”), а що ні. Які сфери були пріоритетними, а які були на другому плані. Якщо не всі цілі досягнуті – це не причина картати себе. Зроблено все можливе в конкретний момент, в конкретних обставинах.

Використай метод “колесо життя”. Сектори цього кола/колеса – це сфери життя, у які ти інвестуєш свій час і зусилля. Іншими словами: кар’єра, здоров’я, сім’я, вільний час, тощо. Як виглядає твоє колесо за попередній рік? Кривеньке чи кругленьке? А яке б хотілося отримати в результаті?

Коло життя

Чому не всі цілі реалізовуються?

Є чудова книжка про іншу перспективу написання списку цілей на рік. “Пиши цілі не раціонально, а емоційно” – каже Даніелла, авторка книжки-бестселеру “The Desire Map”. Подумай як хочеться почуватися? А що в пріоритеті на наступний рік? Особистісний ріст? Здоров’я? Кар’єра? Хочеться почуватися більш успішним чи більш щасливим? Ціль, яка поставлена раціонально, нікуди тебе не приведе, бо тобі просто “лінь” (читай – непотрібно) її втілювати. Натомість, емоційні цілі дають потужний енергетичний поштовх змінювати своє життя. Якою буде твоя емоційна ціль?

Бажання ведуть до правильних цілей

Дій за принципом “від протилежного” та використай “правило пріоритету”

Поглянь на колесо життя за попередній рік. Що хочеться обрати за пріоритет наступного року? Можливо, ту сферу життя, для якої тобі бракувало часу найбільше? Ту, що найбільш “кривенька”? Якщо “колесо життя” як метод тобі не подобається, то дій “від протилежного”. Що саме тобі не хочеться переживати наступного року? Водночас застосуй принцип пріоритету. Дай собі обіцянку працювати над пріоритетним аспектом твого життя у майбутньому році. Make a commitment!

І наостанок: мрій багато і сміливо!

Мрій сміливо!

Парадокс великих мрій: вони і нереальні, і досяжні водночас. Чому? Тому що на перший погляд у нас немає шансів швидко втілити нереальну мрію. Тим не менше, є список маленьких дій (baby steps), які цілком реально робити щодня на шляху до таких мрій. З кожним днем ти будеш рости, ставати кращим і сміливішими на шляху до великої мрії. Неможливо перестати боятися, але можливо зробити перший крок!

Під час цього виступу Мел Роббінс розповідає, чому це важливо. Її велика мрія – стати найбільш відомою в США радіоведучою. На її мудборді вдома висить світлина іншого радіоведучого (Rush Limbaugh), у якого контракт із 600 радіостанціями, і якого слухають 20 млн людей. А яка твоя велика мрія?

Читайте Common Sense По-українськи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *