Ефективна комунікація: нові правила гри

Home / Blog / Army / Ефективна комунікація: нові правила гри

Читайте Common Sense По-українськи

Навчіться слухати!

Нові правила гри кажуть: «Навчіться слухати!». Слід проаналізувати як комунікуєте ви, а як комунікують ваші колеги.  Будьте гнучкими, адаптуйте свій спосіб комунікації. Цей самий спосіб можна застосувати і для команди. Слухайте один одного, адаптуйтеся до стилю спілкування своїх колег по проекту. Досягайте результату швидше! Як навчитися слухати? Говорити менше. Не готувати відповідь подумки під час розмови. Слухати довше й уважніше, ніж зазвичай. Звертати увагу на невербальний аспект мовлення. Ставити більше запитань. Люди цінують, коли їх слухають. Вони цінуватимуть ваші ідеї, бо ви були уважними до них.

Будуйте відносини довіри

Джей Конґер вважає, що сучасні компанії не будуть успішними без відносин довіри всередині. Нові правила гри диктують новий тип спілкування топ менеджменту та звичайних працівників. Людей більше не лякає звільнення. Сьогодні у них є вибір. Конґер каже, що сьогодні топ менеджмент має надихати працівників. Розпитувати у них більше про їхнє життя. Мотивувати їх частіше. А коли потрібно, то й відповідати на питання чому їм слід залишатися на цьому проекті. Така комунікація будує відносини довіри всередині компанії. Запровадьте у вашій компанії політику відкритих дверей.

Шлях до так: як досягти win/win у переговорах

Вдалі переговори це оптимальне ефективне рішенням та задоволені сторони-учасники процесу. Як цього досягти? Автори книжки “Шлях до так” кажуть, що треба відмовитися від позиційних торгів. Виторгувати для себе корисну поступку в іншої сторони майже неможливо. Тому, що ваш стратегічний партнер так само хоче поступок для себе. Натомість застосуйте метод переговорів щодо суті проблеми. Опирайтесь на 4 критерії цього методу: 1) відокремити людей від проблем; 2) зосередження на інтересах, а не позиціях; 3) обговорення альтернативних варіантів, вигідних для всіх; 4)  результат має опиратися на об’єктивні критерії оцінювання. Досягти win/win у переговорах можливо!

Читайте Common Sense По-українськи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *