Tesla Roadster в космосі

Home / Blog / Tesla Roadster в космосі

Читайте Common Sense По-українськи

SpaceX’s Falcon Heavy

SpaceX just launched the world's most powerful rocket.

Posted by Verge Science on Tuesday, February 6, 2018

Черговий величезний крок в підкоренні космосу зроблено. Ілон Маск безперечно геній, але не забувайте, що в SpaceX працюють також тисячі крутих інженерів. Ракета “Falcon Heavy” злетіла з NASA’s Kennedy Space Center на мисі Канаверал, в 3:45 вечора в прямому ефірі і зробила красиву дугу в напрямку до космосу (подивіться відео, там є момент де леді, яка спостерігая політ наживо отримує неперевершену насолоду просто від споглядання).

Через дві з половиною хвилин після старту польоту, два зовнішні підсилювачі ракети від’єднались і повернулися на Землю. Всього за кілька секунд обидва ступені синхронно приземлились на два посадкові майданчики SpaceX на мисі під назвою зона приземлення  1 і зона приземлення 2.

Приблизно через три хвилини після початку польоту центральний сердечник від’єднався від верхньої ступені і полетів назад додому. Потім він намагався приземлитись на безконтактному кораблі SpaceX, але відеоролик про посадку не відбувся (GoPro напевно дала збій), так чи інакше вона впала в море зі швидкістю 300 миль на годину, приблизно 100 метрів від корабля і дивитись там не було на що. Навіть Ілон прокоментува це “It was enough to take out two thrusters and shower the deck with shrapnel” –  що в перекладі звучить ми все одно круті і посадили решту.

А верхня частина ракети полетіла далі вперед, то якраз і є корисний вантаж заради якого оті усі ракети летять в космос (там колись сидітимуть перші люди, які полетять на Марс). Так як це тестовий політ, вона несе Tesla Roadster Ілона Маска (так так вони вперше запустили автомобіль в космос, якщо вдастся колись повернути назад, то його куплять за стільки грошей, що вистачить на ще два польоти Falcon).

Тим часом верхня ступінь працює добре і піднята на орбіту як задумано. Тепер верхній етап буде тривати близько шести годин польоту через космос, щоб продемонструвати хитрий орбітальний маневр для армії США. Такий політ ракети пройде через регіони інтенсивного радіаційного випромінювання, що оточують Землю, називаються кільцями Van Allen (Китай в росія трепещіть, Ілон демонструє свої технології армії). Якщо ракета все ще буде працювати після таких доз радіації, як і раніше, верхня ступінь зробить ще один запуск двигуна, направивши автомобіль в сторону глибокого космосу на шлях до орбіти Марсу (колись людям теж доволеться їздити на чомусь по Марсу).

Falcon Heavy Test Flight

When Falcon Heavy lifts off, it will be the most powerful operational rocket in the world by a factor of two. With the ability to lift into orbit nearly 64 metric tons (141,000 lb)—a mass greater than a 737 jetliner loaded with passengers, crew, luggage and fuel.Falcon Heavy test flight webcast is now live → http://spacex.com/webcast

Posted by SpaceX on Tuesday, February 6, 2018

Читайте Common Sense По-українськи

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *