Абсолютно чорне

Home / Blog / Цікаво / Абсолютно чорне

Читайте Common Sense По-українськи

До зимових Олімпійськиї ігор 2018 року у Південній Кореї збудували найчорнішу будівлю у світі. І тим самим вони перехопили першість найчорнішої будівлі в нас, тому що до цього першість тримали будівлі Азовсталі, які кілька десятиліть день за днем покривались промисловими викидами.

Матеріал, з якого споруджено будинок, поглинає 99% світла, через відсутність відбитого кольору людське око сприймає його як чорну діру. Для українців достатньо з’їздити на екскурсію в Маріуполь на Азовсталь і матимете аналогічний досвід.

Але в Кореї будинок збудований з матеріалу Vantablack, що сприймається як порожнеча. Матеріал Vantablack є найчорнішим з усіх відомих речовин, вперше його представили вчені Національної фізичної лабораторії Великобританії в 2015 році. Він виконаний з нанотрубок, розташованих на алюмінієвій фользі, і коли фотони потрапляють на матеріал, вони не відображаються, а перетворюються в тепло.

Матеріал поглинає 99% світла, через відсутність відбитого кольору людське око сприймає його як чорну діру – наче на місці речовини нічого немає. Через це об’ємні предмети сприймаються, як плоскі.

Павільйон покритий маленькими світловими прутами, що створюють ілюзію зоряного неба. За задумом дизайнерів, він нагадує космос, на який дивляться з Землі – через візуальний дисонанс створюється відчуття “нескінченного простору”.

А ось попередній чемпіон Азовсталь завод в Маріуполі

Image result for азовсталь

Читайте Common Sense По-українськи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *