Цивілізація Майя через призму VR

Home / Blog / Цивілізація Майя через призму VR

Одна із ікавих загадок над якою багато вчених працюють – це дослідження однієї із найбільших цивілізацій відомих людству – Майя.

І технології не стоять на місці, тому дослідники знайшли місто за допомогою оптичного локатора. Вони просканували джунглі і далі прибрали зображення крон дерев з цифрових знімків місцевості, і під ними вчені побачили місто, власне залишки, які пережили тисячоліття. Потім із допомогою VR змогли змоделювати місто на 60 тисяч будівель (Василь Милько таке робить із українськими зруйнованими замками).
 
Раніше її оцінювали в п’ять мільйонів чоловік, тоді як тепер дослідники вважають, що можна говорити про 10-15 мільйонів.
Цивілізація майя почала формуватися близько чотирьох тисяч років тому, то дуже давно. Свого розквіту вона досягла в 7-9 століттях нашої ери – усі бачили отой фільм де людей фарбували в синій колір і влаштовували сафарі на них.
З десятого століття почався різкий занепад цивілізації. Вчені до цих пір не можуть прийти до єдиної думки, з чим же саме він був пов’язаний, але мабуть якщо влаштовувати сафарі на пофарбованих людей то нічим добрим це не закінчиться, а можливо і хвороба покосила.
Так чи інакше, в 16 столітті залишки майя були знищені прибулими з Європи відкривачами Америки, які були родом із Іспанії – конкістадори.
 
У місті давньої цивілізації збереглися руїни будинків, палаців, терас і доріг, а також складних систем іригації для зрошення земель, чого в спальних районах Львова досі не вдалось досягнути.
 
Подумайте 4 тисячі років назад і ми зеленого поняття не маємо, як вони розвивались і чому загинули. А землі 4.5 мільярди років і таких цивілізацій могло бути значно більше і цікавіших.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *