Космічні відстані

Home / Blog / RSpace / Космічні відстані

Читайте Common Sense По-українськи

 

Image result for light year

Ось тут ми говорили про те, що таке світловий рік і чим міряються космічні відстані

Далі трохи глибше розглянемо далечінь космічних об’єктів.

Середня відстань до Місяця приблизно 376 300 км. Значить, променя світла, який пішов з поверхні Землі, потрібно 1,2-1,3 секунди, щоб досягти поверхні нашого природного супутника. В серіалі Big Bang була серія, де вони на даху посилали лазерний промінь і міряли час його повернення назад, а тупий хлопець Пенні думав, що вони хочуть підірвати Місяць за допомогою лазера. Аналогічна історія з Сонцем, воно знаходиться на відстані 8 світлових хвилин від Землі. Тобто посуті світловий промінь від сонця до землі долітає за 8 хвилин. Марс трішки дальше.

Найближча до нас зірка, не вважаючи Сонця, – це “Проксима Центавра” – розташована на відстані в 4,22 світлових роки від Землі. Тобто, якщо коли небудь ми навчимось літати зі швидкістю світла, то на космічному кораблі доведеться прожити більше чотирьох років в польоті (але поки що ми не можемо літати зі швидкістю світла тому що за теорією теперішньої фізики фотони вічні та не мають маси, а ми не вічні і маємо масу).

Діаметр нашої галактики – Чумацького шляху – 100 000 світлових років.
Найближча до нас галактика Андромеди віддалена від нас приблизно на 2,5 млн. світлових років. Навіть зі швидкістю світла нам ніколи туди не добратись.

Сузір’я Скульптор та галактика NGC 55 та спіральна NGC 300 знаходяться на відстані 6-8 млн. світлових років від нас. Ще далі спіральна група M81 – за 12 млн. світлових років. Її сусідом є галактика M82 – вогняна буря народження зірок.
Цефеїди осіли також у галактиці NGC 4945, яка знаходиться за майже 13 млн. світлових років. Ще далі – Центавра А, найбільша галактика групи Центавра.

Тому, поки ми маємо масу то нам не грозить подорож дальше ніж сонячна система. А от коли Амазон розвине клауд технології до космічного рівня віртуалізації, то тоді вже можна буде намагатись дістатись.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *