Історія 8 березня або чому ми любимо дівчат

Home / Blog / History / Історія 8 березня або чому ми любимо дівчат

Читайте Common Sense По-українськи

Сьогодні весь світ відзначає 8 березня  сотнями тисяч яскравих букетів, очікуваних подарунків, приємних побажань (можна щось більше ніж щастя та здоров’я) і сяючих посмішок неймовірних жінок. Але на перших порах Міжнародний жіночий день мав зовсім інший зміст та цілі. Насправді основне гасло свята – це гендерна рівність жінок із чоловіками. Боротьба за жіночу незалежність наростала поступово, з часом перетворилася на той вигляд, який ми знаємо сьогодні. Жодних революційних мітингів із політичним настроєм, тільки гармонійні відносини двох статей у любові та взаєморозумінні. Сьогодні розглянемо історю свята та звідки ідуть витоки.

Історія свята 8 березня

Ще сто років тому в день 8 березня у всіх на вустах було ім’я Клара Цеткін. Сьогодні вже пристрасті вщухли. Спершу визначимо, яку роль зіграла засновниця – двигун міжнародного руху і смартова леді в одній особі Клара Цеткін.
У 1857 році працюючі жінки Нью-Йорка вперше об’єднались і масово пройшлися вулицями з вимогами про підвищення зарплат, рівноправність і поліпшення умов праці. Дату мітингу зафіксували як Жіночий день, який пройшов 8 березня. У 1910 році Клара Цеткін, виступаючи на міжнародній конференції, запропонувала ввести в дію щорічне відзначення солідарності жінок у боротьбі за свої права і честь. Так народився Всесвітній день жіночого пролетаріату.

Image result for 1857 women's new york

Згодом, кілька років поспіль люди не могли звикнути до нововведення такого свята (в більшості через те, що патріархат брав верх), але з 1913 року 8 березня святкують регулярно. Крок за кроком із поширенням рівноправ’я жінок по світу, хвиля святкувань охопила весь світ. доречі срср міжнародний жіночий день вперше відзначили в 1913 році, але офіційне визнання на державному рівні відбулося в 1966 році (сталось це завдяки броватому Брєжнєву, який в молоді роки заливав до молодих жінок). Тоді ж 8 березня перетворилося в червоний день календаря та законним вихідний, а також марші работніков ЖКХ.

Перехід від мітингів до квітів

Перші роки після першого маршу рівноправних жінок, свято 8 березня мало виключно революційну основу. Про жодні сімейні святкування чи подарунки навіть не було мови. Головною метою було: показати, що жінка повноцінний, свідомий член суспільства, людина, що вимагає поваги і має права. В срср пішли ще далі та почали робити скульптури жінок із чоловічими мускулами та рисами обличчя (можете придивитись до будь-якого пам’ятника часів срср). Після 70-х років минулого століття світ став більш лояльний, розкутий та розвинений. Остаточний поштовх завдала культура Хіппі на Заході, яка стерла багато стереотипів. Рівноправність повністю восторжествувала. Більше непотрібно нічого доводити, можна просто відзначати та дарувати увагу. Це леді, яка це все почала:

Кожна країна показує своє захоплення та повагу до жіночої статі, у межах своїх традицій. Деякі країни вирішили відзначитись, та відправляють чоловіків працювати, а леді на відпочинок. Хтось дотримується офіційності та стриманості: ніякого вихідного, просто теплі привітання. У будь-якому випадку дії Нью-Йоркських жінок і Клари Цеткін понад 100 років тому були не марними. Так як свято існує, і права жінок захищені.

У кожного свята є своє коріння. Міжнародний жіночий день взяв початок понад 100 років тому. Він прийшов до нас разом зі змінами у світі й рівноправністю. Його виникнення довгий час асоціювалося з жінками-революціонерками. З роками, світ почав ставитися до цього дня, як можливість  виразити любов до прекрасної статі. Хтось придумав свої традиції, і вони поширилися в народі. У вигляді подарунків, шоколаду та букетів, як знак уваги та поваги. У цей день вся планета обсипана квітами і приємними словами в адресу жінки, а квіткові крамниці отримують квартальний дохід. Так, кожна країна в більшій чи меншій мірі відзначає Жіночий день.

Офіційне привітання з 8 березня в прозі і віршах для колег (1)

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

0165-800x574 (700x502, 107Kb)

Related image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *