Розставимо крапки над “і”, або Amazon купив український стартап за мільярд доларів

Home / Blog / Global / Розставимо крапки над “і”, або Amazon купив український стартап за мільярд доларів

Читайте Common Sense По-українськи

Місцями українська журналістика іде в ногу з “першим каналом кісільова” та як тільки стається якась подія – ніхто бляха не перевірить факти, усі один на перед одного кричать перекладаючи іноземні статті, причому паршиво. Компанія Amazon оголосила про купівлю компанії Ring. Українська журналістика “за рвінями ВВС” вибухнула радістю з заголовками на зразок “Amazon купила українську компанію за мільярд доларів” – це неправда!

І того, компанія Amazon дійсно уклала угоду про купівлю стартапу Ring – розробника розумних дверних дзвінків та замків. Ціна угоди не розголошується, але ринкову ціну компанії Ring оцінюють якраз в $1 мільярд, а Amazon називає $1.2-$1.8 мільярдів.

Компанія Ring не є українською та ніколи такою не була! Ring заснована в 2011 році Джеймі Сіміноф в Каліфорнії (десь тут є згадка про Україну?). Перші реальні продукти продали покупцям в листопаді 2013 року – менш, ніж через рік після анонса (робили їх не в Україні). Потім Ring вдалося залучити кілька раундів венчурного фінансування (в США, ось список інвесторів), виростити штат та інвестувати в розробку нових продуктів. Український R&D-центр відкрився в 2016 році. Так, як в Україні є десятки тисяч розумних молодих інженерів то компанія Ring зразу почала наймати купу інженерів та робити проекти Artificial Intelligence, Machine Learning, Data Science, Data Analysis, і так далі (це все софт леєр). За офіційною інформацією на сьогоднішній день в київському офісі працює 450 прекрасних інженерів.

Тому, українці розробляли багато корисних речей для компанії Ring, за що отримували дуже хорошу оплату праці. Але ні компанія ні мільярд з чимось доларів ніяким чином не є українськими! Вони американські!

Для України – це неабиякий прорив в тому плані, що тепер в Києві буде не Ring Lab, а Amazon Lab, що є в п’ять мільйонів крутіше для подальшого розвитку української високотехнологічної галузі. Мені буде легше продавати Україну західним компаніям, коли я говоритиму, що Amazon Labs в Україні – це вау ефект. Існує також великий ризик, що Amazon просто візьме отих 450 людей і перевезе кудись в Сан-Дієго чи Барселону, як це зробив Google кілька років назад із харківською компанією або ж все таки залишить в Києві та надалі розвиватиме.

Для чого Amazon це зробили?

Зараз Amazon і Google ведуть боротьбу, щоб захопити наші будинки з середини. Боротьба почалась із Amazon Alexa і Google Home. Обидва гіганти один на перед одного скуповуть усі стартапи, які роблять пристої для дому та можуть бути приєднані в одну еко-систему. Один із продуктів компанії Ring – є так званий розумний дверний дзвінок, який має Wi-Fi-підключення та камеру за допомогою якого власник може відстежувати відвідувачів біля дверей і спілкуватися з ними (майже домофон, але на кілька рівнів крутіше). Працює це так:

Image result for amazon acquired ring

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: 
https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: 
https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: 
https://www.instagram.com/onepaperbook/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *