Ангела Меркель диктатор чи кар’єрист?

Home / Blog / News / Ангела Меркель диктатор чи кар’єрист?

Читайте Common Sense По-українськи

 

Анґела Меркель – 63 роки, доктор природничих наук, залізна леді знову на чолі уряду Німеччини. За її призначення федерального канцлера проголосували 364 із 688 депутатів Бундестагу – апрув.

Меркель почала свою політичну кар’єру багато років назад коли їй було 35 років. Тоді доктор природничих наук, фізик за фахом, застосувала свої організаторські здібності в ролі заступниці прес-секретаря останнього прем’єр-міністра НДР Лотара де Мезьєра (одним словом пішла промовтатись по партійній лінії). Ангела була смарт-леді та швидко піднялася кар’єрними сходинками, а у 2000 році вона добралась до першої сходинки Олімпу – Меркель обрали головою ХДС. Сталось це через те, що партія була кілька років в кризі. Ну і в 2005 році вона стала головним кандидатом від партії на посаду канцлера – і ось уже 12 років керує німецьким урядом.

У середу, 14 березня, німецький парламент проголосував за призначення Анґели Меркель (Angela Merkel) на посаду глави уряду. Цього разу вона пробивалась із боями, тому що її партія втратила більшість. Ангела домовилась із Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН) та створила “велику коаліцію” (нам добре зрозуміло, як такі коалації будуються).

Пріоритетами нового уряду будуть зміни в Євросоюзі, вирішення конфлікту в Україні, а також питання біженців і соціальний захист, ну і так далі по списку.

Ангела диктатор?

От дивіться, коли янукович змінив конституцію, щоб продовжити свій термін на посаді президента – то огого скільки криків було. Коли путін робив рокіровку на медведя, що піти на чотири терміни – усі звинуватили в диктатурі. Коли компартія Китаю дозволила Сі Дзіньпіню іти на пожиттєвий термін – усі стиснули плечима, мол комуняки, що з них візьмеш.

А в Німеччині усім керує канцлер, якого обирають депутати та без обмежень, як в президентстві. З однієї сторони ну така вже у них конституція, а з іншої, а чим вона відрізняється від вище перелічених? Так допомагає нам у вільний від роботи час і за це ми її любимо. Але все одно розуміємо, що усі 12 років вона вибудовувала систему таким чином, що їй просто немає конкурента – взагалі немає.

А як думаєте, чи кричали б українці, якщо Гройсман чи Порошенко пішли б на четвертий термін? Чому німцям добре живеться 16 років із одним лідером, а ми рік не можемо втерпіти? Може проблема все таки не в лідері?

Image result for ангела меркель

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Анґела Меркель, Angela Merkel, Німеччина, німці, канцлер, вибори, депутати, Україна, допомога, диктатор, перемога, голосування, Germany, leader, win, election

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *