Українці точно не найбідніша нація!

Home / Blog / Українці точно не найбідніша нація!

Читайте Common Sense По-українськи

Мільярдерами називають людей, власність яких досягає 1 мільярд доларів США та всі хто перевищує цю цифру.

Наведені нижче дані та аналіз спираються на дані фінансового журналу “Forbes“. Починаючи з 1987 року, вони складають щорічний список найбагатших людей світу. Вони не вносять у список людей, які отримали свій капітал незаконно (для прикладу наркобарони), диктаторів членів їхніх сімей (приклад янукович) та членів королівських родин (тому що зазвичай статки важко розділити від державного майна).

Першим у світі мільярдером став 29 вересня 1916 року Джон Рокфеллер. Станом на сьогодні у світі є 2199 мільярдерів.

Із кожним роком кількість мільярдерів зростає та сумарна кількість капіталу, яким вони володіють теж зростає. Для прикладу станом на 2018 рік у світі є 7.6 мільярда населення та $75 трильйонів капіталу (ця цифра різнится в різних підрахунках). Тобто на одну людину всередньому припадає десь $10 тисяч. Але не все пропорційно розділено між кожною людиною, тому є мільярдери, а є бездомні. Так чи інакше, якщо ваші особисті статки складають більше $10 тисяч – ви капіталіст який/яка прямує до полюсу мільярдерів.

Також у світі існує організація “Oxfam“, яка займається міжнарозною боротьбою із бідністю. Тому Forbes рахує мільярдерів та мільйонерів, а Oxfam рахує бідняків.

Forbes

Згідно з рейтингом Forbes найбагатшою людиною світу став засновник Amazon Джефф Безос, який посунув із першого місця рейтингу дядька Білла Гейтса. Статок Безоса оцінюється в $112 мільярди та за рік він заробив $39 мільярдів, чим побив рекорд заробітку за один рік однією людиною. Капітал Гейтса оцінюється в $90 мільярдів. Третю сходинку займає керівник інвестиційного фонду Berkshire Hathaway, американський геній-інвестор Уоренн Баффет зі статком у $83 мільярди.
Четверту позицію рейтингу з капіталом у $72 мільярди зайняв французький бізнесмен Бернар Арно, президент групи компаній Moët Hennessy Louis Vuitton, який попередні роки навіть не входив у топ-10 найбагатших людей планети (юля володимирівна тут приклалась, бо весь час купує одяг Louis Vuitton, а якщо серйозно то преміум бренди набрали серйозних обертів за останні два роки та практично зросли вдвічі). Далі по списку без особливих потрясінь.

фото forbes.com

Україна

Також до рейтингу найбагатших людей планети 2018 року, потрапили семеро українців:

1. Першим та незмінним залишається власник компанії СКМ Ренат Ахметов на 334 місці у світі зі статками $5,5 мільярда. Останній рік його найбільне били в нас починаючи від спонсорства лднр та закінчуючи ротердам+, але все таки втримався.
2. Другу позицію серед українців займає власник залізорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго зі статком $1,6 мільярда і 1477 рядком у рейтингу. Живе тихо та спокійно на сировинному бізнесі, любителі міхо приписували його до провладної партіі.
3. На третьому місці власник аграрного холдингу МХП Юрій Косюк, його активи оцінили в $1,5 мільярда (1561 рядок у рейтингу). Звинувачують його в кумовстві з адміністрацією президента та отриманні мільярда гривень державних дотацій, скандал лише почав набирати обертів.
4. Четверту позицію займає засновник «Інтерпайп» Віктор Пінчук зі статком $1,4 мільярда (1650 місце). Живе тихо та спокійно, пробував ще у 2015 грати і за нас і виправдовувати росію, після чого затих і зайняв нейтральну позицію.
5-6. Екс-власники «Приватбанку» Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський з $1,2 мільярда і $1 мільярд відповідно. (1867 і 2124 місця). Що цікаво, після націоналізації ПриватБанку $6 мільярдів, які були виведені з банку раніше. кудись випарувались та тут не фігурують, може їх і не було.
7. Останній українець у списку Forbes — народний депутат Вадим Новинський зі статком в $1 мільярд. Він на 2124 сходинці в рейтингу. У Верховну Раду так і не ходить на роботу, та і в принципі не живе в Україні.

фото forbes.com

Oxfam

Компанія Oxfam у свою чергу приводить дослідження бідності у світі. Тому 3,7 мільярда людей складає найбіднішу частину населення (передічувати їх дуже довго). За 2017 рік 49% людей планети взагалі нічого не отримали від глобального зростання прибутку. Якщо вам вдалось заробити та відкласти хоч $100 від річного заробітку то ви вже потрапили у 50% багатих людей планети.

Як випливає з їх дослідження, 82% “нових” зароблених грошей у світі потрапили на рахунки найбільш забезпечених людей, які становлять близько 1% населення, а це 76 мільйонів (практично, як дві України).

За даними Oxfam, новий мільярдер з’являвся в середньому кожні два дні. Всього в світі налічується 2199 людини, які вважаються мільярдерами. “Бум мільярдерів говорить, не про квітучу економіку, а про крах економічного порядку та перерозподілу багатств”, – розповіла директор Oxfam Вінні Б’яніма.

В трохи соціалістичній Європі заявили: “Багата меншість в масовому порядку впливає на політичні рішення та безвідповідально скорочує витрати – особливо зарплати та податки – щоб збільшувати доходи акціонерів”. Oxfam бореться проти практики податкового ухилення для багатих людей, введення справедливіших доходів для чоловіків і жінок, а також закликають займатися інвестиціями в освіту та здоров’я “для всіх” – пахне соціалізмом, але комусь потрібно цим займатись.

Далі будемо детально аналізувати мільярдерів та мільйонерів світу цього, та чи насправді Україна така вже олігархічна країна. слідкуйте за наступними публікаціями. А поки що радійте що ви багаті.

 

Image result for billionaires dollars

 

 

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *