514 загиблих українців, як у Кємерово. Чому вам не страшно?

Home / Blog / Global / 514 загиблих українців, як у Кємерово. Чому вам не страшно?

Читайте Common Sense По-українськи

На минулих вихідних в наших східних сусідів був страшний день. В місті Кємерово заживо згоріло більше 60 людей та кілька десятків пропало безвісти. Десятки дітей! Діти наші квіти.

Вам не стає моторошно від самої новини чи це лише статистика?

Related image

А ви думаєте наші торгові центри чи офіси безпечніші? Авжеж – це ж там москалі не вміють будувати пожежні виходи, а в нас все впорядку. Наші архітектори та будівельники вже давно перейшли на стандарти Заходу. Кожен із нас знає план евакуації з будівлі. Правда? Чи може навіть не знаємо, як він виглядає?

Сьогодні зранку, коли будете заходити до будівлі, де ви працюєте, зверніть увагу, скільки дверей там відкрито та чи є аварійний вихід. Гарантію даю одна половина вхідних дверей. Так так, із будівлі повинен завжди бути альтернативний вихід. І ключі не в охоронця в іншому крилі, а відкриті завжди!

Задумались?

А ви коли купували квартиру в новобудові на 12 чи 16 поверсі, ви задали запитання забудовнику чи Львівські пожежники мають таку високу драбину?

А ви коли запаркували весь двір своїми коритами, ви думали якою ж дорогою в разі чого під’їде пожежна? Чи ви спокійно знайдете ключі та заберете автомобіль із проїзду? Добра Оселя та десятки інших новобудов передаю вам привіт.

Та в 99% не те, що аварійні виходи завжди на замку, та навіть альтернативні сходи закриті. Завалені старими стільцями. Замуровані цеглою. Грати поставлені (там внизу відео, як в Кємерово люди вибивають двері в замкнений аварійниї вихід). Тисячі, сотні тисяч охоронців по всій країні розгадують десятки тисяч сканвордів та дивляться канал НТВ та СТБ, щоб ви почували себе в безпеці. Ну як? Безпечно?

Не берусь стверджувати, але думаю пересічний власник офісної будівлі вам розповість, схему та ціну скільки вартує відкупитись від інспекції. Як вигідно не витрачати гроші на датчики диму та вогню, тягнути пожежні рукави та труби в кожне приміщення, зробити працюючу пожежну сигналізацію та не думати про аварійні виходи!

Хто винен цього разу?

Поглянемо сухі цифри держстату про те, що ж робиться в Україні? В Україні у 2016 році в пожежах загинуло майже 1,7 тис. людей. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Державної служби України з надзвичайних ситуацій. А може в 2018 ситуація покращилась? Та де там, ми далі вмираємо! Впродовж 2 місяців 2018 року в Україні зареєстровано 7 597 пожеж. Звучить як суха статистика? Як вам таке: “Упродовж 2 місяців 2018 року на місці пожежі виявлено 514 загиблих, з них 11 дітей.” Множте Кєморово на десять. Впало два літаки з українцями на борту!

А тепер пішли всередину наших будинків та квартир. Зробили євроремонт і заплатили купа грошей за ремонт в стилі лофт чи опенспейс? Я ще на жодному дизайнерському проекті квартир чи будинків не бачив вогнегасника. Що і у вас теж немає вогнегасника на кухні? Навіщо він вам, марна трата 200 гривень!

Ви пам’ятаєте, як два роки назад сепарня мінувала торгові центри у Львові? Ви пам’ятаєте, як тисяча людей намагалось одночасно вийти через одні двері? Може персонал ТРЦ вмів скерувати сотні людей у правильні виходи? НІ самі були в тому натовпі людей.

Нам плювати на власну безпеку!

Яка нам різниця, що іде війна, гинуть люди на дорогах, якщо нам плювати навіть на безпеку всередині будівель. Коли пожежа в кемеровському ТРЦ почалась, на місці спалаху не знайшлося навіть вогнегасника, а пожежні виходи були замкнені. Крім того, виявилися замкнені двері в кінозал, де сиділи школярі. Діти знали, де знаходиться вихід, але відкрити двері не змогли – там замкнено, щоб ніхто не пройшов. А ви пробували оглянути кінотеатр де були на вихідних чи там краща ситуація?

Ви мабуть бачили найбільшу подію року в США, презентацію нових продуктів Apple. Весь зал чорний тому що так вимагає бренд-бук, але над багатьма входами світяться зелені лампочки “EXIT“. Наскільки часто в нас такі лампочки світяться над дверима?

Коли суспільство інвестує в розбурхування непотрібних речей та звучать вислови, краще б гадя підірвала Верховну Раду, це дійсно страшно. Адже ніколи не знаєш, чи твої діти не проходили повз Верховну Раду з гадьою чи повернуться з кінотеатру де проектом займались люди, які не знають, що таке вогнегасник.

А потім в разі чого поставимо чорну аватарку та можна іти в наступний день спокійно! Моя нація помирає на жаль.

І не бай Бог бути в ситуації цих дядьків із Кємерово:

Related image

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Кємерово, пожежа, будівля, вихід, охоронець, безпека, вогонь, план евакуації, вогнегасник, Russia, fire, Ukraine, safe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *