Дороге значить добре, та навпаки

Home / Blog / Army / Дороге значить добре, та навпаки

Читайте Common Sense По-українськи

В повсякденному житті люди, які невпевнені у високій якості товару, завжди користуються стереотипом “висока ціна = якість”.

Якісний сервіс чи послуга чи продукт завжди буде коштувати дорого, адже дуже дешево і якісно дуже рідко щось вийде зробити. Але із іншої сторони, висока ціна сервісу не доводить її якості по замовчуванню. Якісний сервіс може бути в середньому ціновому діапазоні і низькому, тільки рівень якості інший.

Роберт Чалдіні наводить цікавий приклад стереотипного реагування людей на помилкове підвищення ціни удвічі на ювелірні вироби, які до цього не продавались. Людям, яким були потрібні добротні ювелірні вироби купили ті вироби із бірюзи, що подорожчали, бо вони здавались їм більш цінними і бажаними.
Покупцями були люди, яких виховували за правилом “Ви отримуєте те, за що платите”, і які бачили, що це правило в їх житті підтверджувалося неодноразово.
Стереотип “дороге = добре” досить ефективно спрацьовував для них в минулому, оскільки в нормі ціна предмета зростає зі збільшенням його цінності. Тому не дивно, що, незнаючись на ювелірній справі, покупці визначили якість ювелірних виробів за їх ціною.

Також, найпоширеніший стереотип, яким ми користуємось кожного дня називається “ціна-якість”, але про нього іншим разом.

На цих відео підтверджується база на якій базується стереотип:

Related image

 

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *