Один точний постріл із Javelin

Home / Blog / Один точний постріл із Javelin

Читайте Common Sense По-українськи

Минулого тижня ми говорили про справжню війну ХХІ століття.
Нарешті Державний департамент США схвалив продаж Україні 37 протитанкових комплексів Javelin і 210 ракет до них на $47 мільйонів. Українські солдати проходили вже кілька місяців навчання, яким чином користуватись цією зброєю, також ми змушені були збудувати спеціальні склади для зберігання та ще цілу купу усього. Але воно того варте.

Насправді ми просили ці ракети ще у 2014 році, але запорєбріком пригорало дуже сильно і вони махали ядерними ракетами. Нарешті у Пентагоні наважились продати нам цю зброю. В додаток за офіційними обчисленнями ця угода не змінить базового військового балансу в регіоні.

Чому росія ненавидить Javelin?

Наприкінці грудня минулого року The National Interest опублікував статтю Себастьєна Роблині, магістра Джорджтаунського університету у сфері вирішення конфліктів, у якій він розповідає, що Росія ненавидить Javelin, і пояснює чому.
FGM-148 Javelin – це також дорога зброя, і кожна ракета зазвичай коштує дорожче від тієї мети, яку вона знищує. У ракети є одна особливість, яка дозволяє їй вражати всі наявні у світі танки: вона завдає удару по слабкій, верхній частині броні, незалежно чи то Т-72 чи нова Армата.

Окрім того, Javelin створює менше небезпек для розрахунку, ніж інші протитанкові ракетні комплекси. Маючи невелику вагу, цей ПТРК може використовуватися на полі бою як перша відповідь на масовий і раптовий танковий напад, що є звичною тактикою росії.

Що ж таке Javelin та навіщо він нам потрібен?

Related image

FGM-148 Javelin — переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип “вистрілив-забув” — оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі, пона сама пеленгує ціль та наздоганяє її, незалежно від того чи ціль стоїть на місці чи втікає. Інакше кажучи один постріл і танк горить. Запорєбріком пригорає завжди, тому що партія в 210 ракет знищить 210 танків чи БТР із кількома сотнями зелених чоловічків всередині при нульових втратах із іншої сторони.

Згаданий принцип “вистрелив-забув” реалізований в Javelin завдяки поєднанню тепловізійної системи спостереження з системою відстеження цілі та управління. Стрілець використовує тепловий приціл пускової установки для пошуку та ідентифікації цілі, а потім вмикає тепловізійну систему ракети та наводить її на захоплену ціль.

Система захоплення цілі ракети складається з трьох основних частин: матриці чутливої  до теплового випромінювання, системи охолодження і калібрування, та системи стабілізації.

Процес охолодження голівки самонаведення оснований на ефекті Джоуля-Томсона та реалізований завдяки вбудованому охолоджувачу. В голівці самонаведення використана матриця виробництва компанії Raytheon.

Javelin використовує алгоритм на основі кореляційного аналізу постійно оновлюваного шаблону цілі:
1 – Отримання шаблону цілі як еталонної фотографії з командно-пускового пристрою CLU.
2 – На отриманому кадрі відбувається пошук ділянок з великими об’єктами в ІЧ-діапазоні
3 – За даними гіроскопів алгоритм оцінює приблизну відстань до цілі та горизонт ракети
4 – Надалі алгоритм послідовно багато раз “прикладає” шаблон до зображення “регіону цілі”, рухаючись попіксельно та поступово
5 – Далі обчислюють функції кореляційного аналізу і якщо зображення схоже із шаблоном, то з’являються сплески кореляції
6 – Алгоритм обирає, як координати цілі так і координати накладення шаблону, які показали найбільші кореляційні піки
7 – Якщо фотографія цілі істотно відрізняється від шаблону (має слабку кореляцію), то відбувається запам’ятовування вже нового зображення як нового набору кореляційних точок («адаптованого шаблону») і повтор з кроку 2. Тобто втекти не виходить.

Ймовірність влучення висока — 96 %.

Держдеп схвалив продаж Україні комплексів Javelin

Related image

Війна ХХІ століття проти ХХ

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *