10 причин чому я люблю Харків

Home / Blog / Ukraine / 10 причин чому я люблю Харків

Читайте Common Sense По-українськи

На минулих вихідних вперше в житті відвідав Харків. Місто велике, як для України – дуже велике, набагато більше ніж очікував. Я обов’язково повернусь в Харків ще раз в літній період – місто прекрасне.

Чотири роки назад запорєбрік намагався захопити місто під гаслом “захисту руского народа”. 99.9% людей насправді російськомовні, і це велика частина культури міста та людей, але вони не рускіє.

1. Ніхто не очікує, що до них говоритимуть українською мовою. В магазині, аптеці, ресторані, кафе, конференції, таксі, вокзалі і так далі. Перші два речення люди не розуміють, бо слуховий апарат не переключився. Далі прекрасно розуміють.

2. Більша половина людей неодмінно переходить на українську мову. Їм нелегко але вони розмовляють, що цікаво на обличчі з’являється відчуття задоволеності. Важко пояснити, але люди стають щасливішими на мить коли переходять на українську мову.

3. Усі без виключення коли ідентифіковують приїжджого стають на п’ять пунктів ввічливішими – це неймовірно. Місто могло б бути туристичним, адже харків’яни дуже люб’язно ставляться до приїжджих, але місцевий чиновник навіть не припускає думки зробити місто привабливим для туриста.

4. Виступаючи на конференції (було два виступи ±3 години) де мене слухало кілька сотень людей: усі без виключення розуміють українську мову, я легко зачепив тему срср та наслідки, які нам дісталось звідти, і тільки в одного слухача пригоріло та він офіційно в мікрофон не погодився з таким висновком, та аргументував, що в срср було купа доброго.

5. Один слухач залишившись анонімом, купив 5 книжок “Common Sense По-українськи” та одну подарував мені з підписом: “Спасибо за вашу презентацию на украинском языке. И демонстрацию воочино, что такое “заставлять общаться на украинском языке“”. Тепер я маю свою книжку подаровану мені. В цілому в Харкові люди купили більше сотні книжок “Common Sense По-українськи“.

6. Кожному учаснику роздавали наклейки-лайки та вони голосували за найкращих спікерів. За підсумками результатів, здається отой один україномовний спікер переміг за глядацькими симпатіями. Лише було двоє людей, які відмовились купити книжку тому що не вміють читати по українськи, а російської версії немає.

7. Місто має неймовірну кількість молодих та розумних людей, які на свідомому рівні відчувають свою приналежність до України, і я не можу повірити, що вони могли б комфортно жити вкупі з-запорєбріком. Це потрібно цінувати та берегти, а ще більше розвивати, чиновнику в Києві мотай на вус.

8. Зі мною була леді Софія, та в нас обох виникло бажання приїхати в Харків літом, коли місто розгребеться від снігових завалів, та розквітне.

9. FreshLine ресторан здорової їжі для хіпстерів – нічого спільного із здоровим харчуванням. Ресторан в Готелі Рейкарц прекрасний – ідіть туди їсти.

10. Чиновник взагалі наплював на пересічних людей та нерегульовані пішохідні переходи через 4-8 смуг – це норма (не дивно чого та леді під кислотою вбила шестеро людей). Таксисти усі (включаючи Убер) бамбіли, які порушують ПДР де тільки можливо. Біля вокзалу групки людей сумнівної завнішності просять підкурити “горловскім акцентом” – багато людей переїхало після початку війни до Харкова – вартувало б їм допомагати соціалізовуватись.

Все починається з малого…, колись у моєму першому букварі були такі слова про піонера-леніна. Об’єднана та цілісна Україна починається в кожному з нас. Важко судити по одному разу, але харків’яни прекрасні, а от місцеві еліти поки що займають нейтральну позицію: як до щільної інтеграції з рештою, так і відкриття міста для туристів. Не дивлячись, що мер риг-сепар, його потрібно гнати в шию тільки за безвідповідальне ставлення до міста та жителів, Львову в цьому плані більше пощастило.

Я обов’язково повернусь в Харків ще раз в літній період – місто прекрасне. І я думаю в більшості харків’ян всередині живе бандерівець.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

conference, Kharkiv, language, public, Ukraine, бандера, ввічливість, виступ, вітання, люди, мова, срср, ссср, турист, Україна, українська мова, Харків

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *