Нова Пошта, ви за чи проти?

Home / Blog / News / Нова Пошта, ви за чи проти?

Читайте Common Sense По-українськи

Протягом останнього року я спостерігаю десятки публічних скарг на Нову Пошту, на те який в них паршивий сервіс і тут коли кагебісти провели в них обшуки, аудиторія миттєво переключилась на їх захист. Який же ж цікавий та багатогранний український народ.

Такий синдром психологи вже давно дослідили, це те саме, коли чоловік б’є дружину та сусіди викликають поліцію, але коли приїжджає поліція заарештувати агресора, то дружина в 99% захищає чоловіка – так працює наш мозок.

За даними Української асоціації директ-маркетингу, частки Укрпошти і Нової Пошти на ринку внутрішніх поштових відправлень становили близько 52% і 34% відповідно у 2016 році (ще 4,4% у Міст-експрес, 2,4% – у Ін-тайм, 0,6% – у Делівері). При цьому рік за роком частка Укрпошти падає, а Нової пошти – зростає. Офіційних даних за 2017 рік поки немає, але експерти подейкують, що частки основних поштових операторів практично зрівнялися. Лише уявіть побили державне підприємство в чесній конкурентній боротьбі. Я сто разів бачив, як Федорів в деталях розказував побудову бренду Нова Пошта, і це справді захоплює.

А тепер спробуємо проаналізувати хто прийшов за головою Нової Пошти?

У прокуратурі спершу заявили, що поштовий оператор ухилявся від сплати податків в особливо великих розмірах, а потім версія обновинась на те, що пересилав безакцизний алкоголь та наркоту. Ну звичайно, що маски-шоу кагебісти розбурхали соціальні мережі, та вчорашні злі люди на Нову Пошту поставили собі аватарку про їх захист, адже розуміють, що Укрпошта – це м’яко кажучи ад-адовий.

Кілька місяців назад, уряд та президент урочисто оголосили, що більше ніяких масок-шоу проти бізнесу в Україні не буде, але взяли та все таки прийшли ввостаннє. Я б не хотів робити висновки, але варіантів є кілька починаючи з того, що кагебісти непідконтрольні головним менеджерам та живуть своїм життям або смачні заяви – це просто корпоративна шизофренія (про це можете прочитати в книжці “Common Sense По-українськи“). Як би хто не говорив, але публічність такої ситуації в Новій Пошті не особливо допомагають ні державі ні бізнесу.

Шмон/обшук і закиди

Представники ГПУ провели обшуки в офісах Нової Пошти в Києві, Дніпрі, Полтаві і Харкові (добре, що хоч у Львові не робили). Прес-секретар генпрокурора пані Лариса Сарган сказала: “усі слідчі дії відбуваються без залучення спецпідрозділів, у рамках закону”. Тобто беркутня не виїжджала, лише кагебісти.

Накинули гівна на вентилятор заявою, що мова йде про конвертаційний центр: як зазначається, використовували злочинну схему, спрямовану на надання послуг з переведення в готівку безготівкових коштів і з мінімізації податкових зобов’язань підприємств-клієнтів шляхом формування фіктивного податкового кредиту з проведенням безтоварних операцій з використанням підроблених документів підприємств з ознаками фіктивності, що призводило до несплати податків в особливо великих розмірах.

В цілому дослідити діяльність Нової Пошти не було вже так важко: їх базу вже давно злили в мережу та її можна було купити за недорого. Ходили навіть чутки про десятки різних версій починаючи від рейдерів, закінчуючи конкуренцією із Укрпоштою. Саме нереальне, що бачив те, що усі підприємці України проводять платежі через ПриватБанк, база даних якого тепер реплікується на особистий ноутбук Юрія, та він звівши докупи обороти підприємців в Приваті, потім кількість посилок в НП, а потім вже податкові декларації. Така схема просто анріел, занадто багато даних, а ми точно знаємо, що аналітичного софта прокуратура не має, ну не дійшла реформа поки так далеко.

Влада на стороні бізнесу?

За даними самої компанії, Нова Пошта платить близько 2,3 мільярда гривень податків за рік. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що буде розбиратися із ситуацією з обшуками в компаніях, зокрема в Новій Пошті. “Минулого тижня відбулася низка обшуків у компаніях. Я буду захищати легальний бізнес, і нам потрібно розібратися, що відбувається. Щоб силовики не використали владні повноваження…”, – написав він. Навіть сказав, що готує закон маски-шоу кагебешників стоп! Гройсман молодець, тому що, як мінімум зайняв нетральну сторону.

В ГПУ працюють кагебісти?

Потім Юрій Луценко особисто зустрівся зі співзасновником Нової Пошти В’ячеславом Клімовим і обговорив ситуацію. “Представник оператора експрес-доставок в Україні підтвердив, що санкціоновані обшуки, які проводилися представниками Генпрокуратури на підприємствах Нової Пошти у кількох містах країни, були коректними”, – зазначив Луценко. Бляха, що таке коректний обшук? Обшуки не супроводжувалися беркутньою, вилученням всього комп’ютерного та не мали намірів рейдерського захоплення. А тепер зрозуміло, ну як не як, а це прогрес!

Луценко додав, що Клімова ознайомили із численними фактами порушень, а саме пересилання у великих обсягах безакцизних алкогольних товарів і наркотичних речовин. Певно усі читали книжку “Наркос” чи серіал дивились.

Навіщо це все?

Український бізнес не святий, адже ніхто не любить платити податки. Колись міністр фінансів Канади сказав приблизно отакі слова: “Кожен має право платити найменші податки, які зможе, якщо робитиме це законно…” Те, що Нова Пошта вміє законно платити менше податків, ніж того очікують у ГПУ чи ДПІ, то це “арт оф менеджмент”, а не ухиляння.

Кагебісти не очікували, що громадськість стане на сторону компанії, але, що цікаво це не сталось через те, що усі люди обожнюють Нову Пошту. Наприклад якщо б Нова Пошта була корпорацією зла, їх співробітники продавали органи, пересилали наркоту та бомби, або особисто упаковували Новачок для відправки в Скрипалю, все одно суспільство стало б на їхню сторону. Компанія була створена з нуля, українцями, без олігархів та зовнішніх брендів і це неймовірний прорив для України. Лише за одне жаль, чому кагебісти такі близорукі та не можуть прийняти простих речей з першого кроку.

Все питання в повазі державних органів до бізнесу та навпаки. Ви думаєте компанія Apple чи Google платить по чесному усі податки в США? Ні там теж сидять тисячі розумних людей, які розкладають їх там де нижчі податки. Наприклад компанія Apple досі не перевела сотні мільярдів із Ірландії до США, щоб не платити 30% податку, і FBI не шманають офіси. Amazon роками були заєстровані в офшорі та не платили податкі, Трампу досі це болить. Методи співпраці бізнесу та державних інституцій в теперішньому світі вже інші, та у нас вони теж рік до року покращуються.

А ви за чи проти Нової Пошти?

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Image result for нова пошта

Нова Пошта, ГПУ, обшуки, наїзд, податки, закон, Україна, суспільство, кагебешники, Влада, бізнес, Ukraine, business6 law

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *