Агонія Газпрому, або як Порох обіграв росію?

Home / Blog / Global / Агонія Газпрому, або як Порох обіграв росію?

Читайте Common Sense По-українськи

Ще 10 років тому світ поважав росію, та рахувався із нею, тому що найбільші російські компанії були серйозними гравцями на світовому ринку.

У світі існує група G7 – це 7 країн із найбільшою економікою у світі. На той момент вони створили G7+1 додавши росію до своєї групи. Тому що росія годувала світ нафтою та газом. Газпром був в трійці найдорожчих компаній планети – здавалося, що росія зробить ще крок-другий та вступить в плеяду розвинених країн та G7 перейменують в G8.

Але потім сталася криза в головах російських чиновників, а потім ще одина світова, а потім війна, а поміт санкції. І ось вже якось всі забули про те, що вони намагалися наздогнати Європу, США або хоча б Китай. Тепер їх президент в прямому ефірі пишається тим, що вони знову будуватимуть найкращі ракети та вирощуватимуть жито, запахло 1913-м та індустріалізацією.

Але роки ідуть вперед і поки росія гонить по трубах нафту та газ, а вагонами возить вугілля, світ стрімко змінювався. Якщо ви відкриєте Топ-100 найдорожчих компаній росії станом на зараз, то побачите, що в першій двадцятці сировинні гіганти. Тобто за 10 років не змінилося практично нічого, за тим лише винятком, що компанії сильно подешевшали. Ось подивіться на графік внизу: сині лінії це 2008 рік, зелені та червоні лінії 2018 рік. Зверху 5 найбільших компаній США, а нижче 5 найбільших компаній росії:

Ринок завжди розставляє усіх на місця, і виявилося, що нафтова голка занадто глибоко застрягла в жирових тканинах російського ведмедя, і тепер її просто так звідти не витягнеш. І це питання часу (не більше 10 років) коли Ілон Маск чи Китай обвалять ціни на сонячні батареї, а заодно і на електродвигуни, і російську сировину використовуватимуть тільки всередині країни – це означатиме остаточну смерть отих 5 компаній.

Як бачите найбільша втрата росії за 10 років – це Газпром, який втратив $250 мільярдів в капіталізації. І коли Стокгольмський суд присудив їм оплатити Україні штраф у розмірі $2.6 мільярда в них сталась агонія пораненої тварини. Питання тут вже не стільки стоїть в тому, щоб продовжувати тероризувати Україну, а в тому, що вони фізично не мають де взяти ці гроші. Тому вони знизили тиск в трубопроводі, тому вони відмовились продати газ відповідно до судового рішення, тому вони робитимуть далі усе те саме – це агонія пораненої тварини, яка помирає.

А тепер, щоб припекло у вас: починаючи від 2014 року Порох із Коболєвим та компанією обвалили Газпром десь в районі на $20+ мільярдів на рік припинивши купувати газ у них. Так при юлі володимирівні Україна витрачала близько $14 мільярдів на газ (усі бачили, як та парха обіймалась із путіном), а Петро Олексійович припинив купувати, чим і обвалив капіталізацію Газпрому мінімум на $20 мільярдів на рік. Отут, і Порох і Коболє і Вітренко та решта круті дядьки і оце і є індикатором перемоги України над росією.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *