Найкращі Книги: Коротка історія часу. Від Великого вибуху до чорних дір

Home / Blog / Найкращі Книги: Коротка історія часу. Від Великого вибуху до чорних дір

Читайте Common Sense По-українськи

GoodReads – інтернет портал, який об’єднує мільйони читачів із цілого світу. Тобто статистична думка стосовно тієї чи іншої книжки є дуже точною. Наприклад рейтинг книжки Common sense По-українськи складає 4.48 із 5. Кожного тижня ми розглядатимемо найкращі книги 20-го століття за версією світової спільноти читачів. Якщо у вас виникає думка, а що ж почитати, беззаперечно в додаток до вищеописаної книги ідете далі по списку (постараюсь без спойлерів).

Сьогодні в номері книга “Коротка історія часу. Від Великого вибуху до чорних дір”
Автор книги: Стівен Гокінг.

Related image

Ще до того, як прочитати цю книжку в мене була ідея написати, щось схоже, але, як виявилося, Гокінг про це вже написав. Важко його переплюнути. Стівен виявився дуже допитливою людиною, і я переконаний, щоб рухати вперед світ та науку потрібні саме такі якості.

Звичайно, дуже цікаво, як влаштований фізичний світ, що оточує нас, заглянути за межі Землі чи навіть сонячної системи. Але найцікавіше в цьому світі – це люди, для прикладу автор цієї книги. У Стівена ще в студентські роки була діагностована невиліковна хвороба, і лікарі намалювали жахливу перспективу. За 2 роки тіло Стівена буде ставати все менш і менш керованим. І, на фініші, – смерть. Все так і вийшло. Точніше не вийшло. Фізичне тіло одного з найвидатніших фізиків скорчившись продовжувало жити. І, тим не менш, він не здався! Він продовжував вести наукову та викладацьку роботу, писати книги. Одна з найкращих книг – це «Коротка історія часу …». Це – науково-популярна книга про стан справ в сучасній фізиці. Час від часу я публікую короткі статті, щоб на пальцях пояснювати людям фізику. Ця книга про фізику, в якій, практично, немає жодної формули чи важких обчислень. Точніше – є тільки одна формула. І Стівен пише про неї в жартівливому тоні написав на самому початку книги: “Мені сказали, що кожна включена в книгу формула вдвічі зменшить число покупців. Тоді я вирішив взагалі обходитися без формул. Правда, в кінці я все-таки написав одне рівняння – знамените рівняння Ейнштейна Е = mc ^ 2. Сподіваюся, воно не відлякає половину моїх потенційних читачів.” Все геніально просто.

Книга написана в першій половині 80-х років минулого століття, за матеріалами лекцій, прочитаних Гокінгом в 1982р, і, таким чином, грунтується на тому рубежі фізичних знань, на якому знаходилась тоді наука. Це книжка про фізику, яка читається легше ніж попсові романи Пауло Коельйо. Гокінг з легкістю оперує знаннями та поняттями, кидаючись, в буквальному сенсі, з однієї крайності в іншу – від фізичних законів мікросвіту до космології, а потім назад.

Для нього це – єдиний світ, єдина фізика, єдину формулу фізичного стану якої він так прагнув тоді вивести! Читати не менш цікаво, ніж якийсь детектив Кінга.

Стівен – це людина, в організмі якої навіть мозок не повністю працював, але інтелект він використовував наповну! В цілому я далекий від фізики, щоб оцінити його наукові погляди. Читаючи книгу вам здаватиметься, що це наукова фантастика.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *