Найкращі Книги: Щоденник Анни Франк

Home / Blog / Books / Найкращі Книги: Щоденник Анни Франк

Читайте Common Sense По-українськи

GoodReads – інтернет портал, який об’єднує мільйони читачів із цілого світу. Тобто статистична думка стосовно тієї чи іншої книжки є дуже точною.

Наприклад рейтинг книжки Common sense По-українськи складає 4.48 із 5. Кожного тижня ми розглядатимемо найкращі книги 20-го століття за версією світової спільноти читачів. Якщо у вас виникає думка, а що ж почитати, беззаперечно в додаток до вищеописаної книги ідете далі по списку (постараюсь без спойлерів).

Сьогодні в номері книга “Щоденник Анни Франк”
Автор книги: Анна Франк.

Image result for Щоденник Анни Франк книга

Анна Франк стала іконою, як жертва нацистського терору (цю тему дуже піднесли високо, щоб не повторилось, тому що це жах, який не може ще раз трапитись). Через що написати чесний відгук не беручи до уваги події просто неможливо.

Припустимо, ми не знаємо, чому обірвався її щоденник і що сталося далі, і що її згноїли в таборах. В один прекрасний момент вона перестала писати бо скінчилась муза чи набридло, бо вже був кінець війни та вона пішла гуляти вулицями. Те через що все трапилось після останніх написаних слів в книжці – це вже інша історія, яка трагічна, але не пов’язана з літературою.

Тепер коли ми абстрагувались від після-історії та трагедії погляньмо на цей щоденник, який в літературному плані точно не шедевр. Щоденні записи дівчинки-тінейджера. Ці записи про війну достатньо слабкі в порівнянні наприклад із записами Миколи Нікуліна “Спогади про війну” – також записи Анни набагато слабкіші в плані трагедії, в силу того, що вона була занадто молодою.

Цинізм

Зараз – це цинічно говорити сидячи в комфортному офісі, але все ж існування людей в той воєнний час було важке. У сім’ї Франк в якості притулку є ціла повноцінна квартира, з санвузлом, з можливістю помитися, з запасами харчів, з кількома кімнатами, бібліотекою для того, щоб могти пережити. Погоджусь, що сидіти в ізоляції без можливості прогулятись дуже складно, але 20 мільйонів людей не мали навіть намету, щоб переночувати зимою. Якщо говорити про ізоляцію – то це не одиночна камера, а ціла сім’я, де одне одного можуть підтримати (правда зі щоденників зрозуміло, що всі гризуться через дрібниці).

Нащастя за всі роки сидіння в притулку вони жодного разу дійсно не голодували, хоча Анна з жахом описує, як їм одного разу довелося деякий час обійтися без сніданків. Ще додати те, що там були помічники сім’ї Франків, які голодували більше ніж сама сім’я.

Хто така Анна Франк?

По чесному – Анна Франк в цілому нагла тінейджерка, яка поки що не зрозуміла цінності того, чого вартує здобути їжу чи свободу. Можна списати на підлітковий ідіотизм, але мама в її очах теж тупа, (“ненавиджу її, курка, щоб вона здохла…”). Ось піду і нахамлю матері, а потім ще додам, а потім до сліз доведу… Ой, а чому це вона мене не любить зовсім? Ну а я буду любити тата. Сестра моя теж дурепа. Сім’я, яка ховається з нами, – жирний гівнюк, тупа дружина. Одна я королева в царстві ідіотів, не така, як усі. Ну, по чесному її щоденник отак і виглядає – криза тінейджера. Про війну, власне, в щоденнику зовсім трішки написано. Як не крути, а це особистий щоденник маленької дівчинки, де дуже багато про хлопчиків, страсті, менструації, секс і поцілунки (деякі речі вартувало б модерувати, на зразок опис вагіни, а можливо вона хотіла, щоб все це прочитала публіка).

Післяісторія

Сама по собі книжка літературно підсилює трагедію, яка трапилась після, а про мучеників погано не можна говорити. Читати її щоденники боляче, важко, складно та весь час спотикаючись на невідповідності жахів війни і того, що там описано. Як на мене то найціннішим є спогади знайомих сім’ї Франк про період, коли сім’ю вже перевезли в концтабір. Там справді важкі умови повністю стерли бузглуздість в Анни і вона перетворилася в сильну леді, яка дуже швидко подорослішала. Можливо краще прочитати лише записи знайомих, та тримайте образ Анни, як прекрасної дівчинки-мучениці жорстокої війни.

Image result for концтабір

Зразу після війни в 1959 році зняли кіно “The Diary of Anne Frank“, потім перезняли в 90-х, а потім здається в 2016. Люди виставляють десь в райні 3.5 із 5.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

book, GoodReads, Read, The Diary of Anne Frank, книга, найкраща книга, Щоденник Анни Франк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *