Найкращі Книги: Грона Гніву

Home / Blog / Books / Найкращі Книги: Грона Гніву

Читайте Common Sense По-українськи

GoodReads – інтернет портал, який об’єднує мільйони читачів із цілого світу. Тобто статистична думка стосовно тієї чи іншої книжки є дуже точною. Наприклад рейтинг книжки Common sense По-українськи складає 4.48 із 5. Кожного тижня ми розглядатимемо найкращі книги 20-го століття за версією світової спільноти читачів. Якщо у вас виникає думка, а що ж почитати, беззаперечно в додаток до вищеописаної книги ідете далі по списку (постараюсь без спойлерів).

Сьогодні в номері книга “Грона гніву”
Автор книги: Джон Стейнбек.

український переклад

 

Подумайте 38 раз перед тим, як читати. Мабуть, якщо б мені дали право називати цю книгу, я б назвав її “М’ясо” (занадто багато там все вертиться про нього, коли навколо голод).

Ви знаєте, що таке безнадія? В дівчаток-тінейджерів – це розбите кохання чи замало лайків в інстаграмі, а в реальному світі – бо їсти нічого. І сьогодні нічого, і вчора було нічого, і завтра теж буде нічого. Ще в дитинстві у нас дома була така велика чорна книга про голодомор 33-го в Україні, мені завжди було страшно дивитись на фото в тій книзі.

У книзі Стейнбека щось схоже. Навколо вмирають все: жінки, люди похилого віку, діти і здорові чоловіки. У магазинах гниють фрукти і овочі. Тільки їх не віддадуть голодуючим. Кому потрібна людське життя, коли на кону фінансовий добробут капіталізму. Велика депресія зігнала багато американців, зі своїх земель. Стейнбек був очевидцем трагедії, він бачив її зсередини. Тому роман вийшов таким потужним і вбивчо правдивим, я думаю він просто описував власні переживання. Простою мовою, рубаними фразами письменник розповів про таке, про що навіть думати страшно – там все чорно-біле із неймовірним контрастом. Це не роман де хочеться пустити сьозу – там цей етап долаєш миттєво та опускаєшся ще глибше.

Там показана тваринна сутність людини коли одні ненавидять інших чи наживаються на горі інших і ніхто, взагалі ніхто нікому не готовий допомогти. Взагалі книги Стейнбека завжди різні. Інколи занадто правдиві, або із ухилом психологічні, або жартівливі. Подумайте ще раз перед тим, як відкрити цю книгу – вона дуже важка.

 

Також в 2015 році зняли прекрасне кіно “The Grapes of Wrath“, яке не кожен сприйме спокіно.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *