Другий рік поспіль Україна виграє хакатон НАТО (TIDE Hackathon)

Home / Blog / Global / Другий рік поспіль Україна виграє хакатон НАТО (TIDE Hackathon)

Читайте Common Sense По-українськи

Поки наша увага була прикута до скандалу із Facebook 23 березня, на змаганнях найкращих IТ-експертів НАТО TIDE Hackathon-2018 українські команди зайняли перші три місця.

Також відірвіться на хвилинку від ситуації із гадею савченко хоч там також наша перемога. Адже Україна може продукувати іновації не гірше за іноземців.

Що таке TIDE Hackathon?

Хакатон – це івент, під час якого невеликі команди вирішують певну проблему в обмежений період часу. В кінці хакатону кожна з команд представляє свій результат перед журі. Переможці отримають винагороди та необхідну для подальшої реалізації та запуску проекту. Власне кажучи, це можливість зануритись на повну та за кілька днів вплинути на сферу, яка вас цікавить, створивши конкретне рішення та представивши його світу.

А хакатон – хіба не лише для айтішників? Сам формат івенту бере початок з IT-сфери, і походить від двох слів: Hack (зламувати) та Marathon (марафон). Проте поступово ідея інтенсивної роботи над проблемою в обмежений період часу поширилась і на інші сфери.

На TIDE Hackathon за правилами команди дізнаються про завдання, яке необхідно вирішити, на місці. Дається три дні на вирішення завдання та створення розробки. Наступного дня вони презентують, а професійне журі оцінює їх проекти. Особливістю НАТО хакатону в тому, що в ньому беруть участь військовослужбовці.

Що було в 2017 році?

Минулого року такий хакатон проводився в Лондоні та це був перший рік коли українські команди прийняли участь в такому заході. Із першого разу у двох категоріях українські команди отримали перші місця.

Також українська команда була єдиною, що представляла країну-партнера НАТО, і єдиною, до складу якої увійшла дівчина. Крім того, українська команда була наймолодшою ​​з 30 команд-учасниць.

Ще минулого року керівник проекту “Аеророзвідка” Натан Хазін розповів: “Тільки участь для країни – це вже статус. Але коли ми здобули перемогу в двох категоріях, це був шок для нас”. “Ці змагання дали відчуття, що Україна може бути не тільки партнером, а може бути на першому місці в НАТО”, – сказав він.

Що ж трапилось в 2018 році?

В додаток до перемоги Ryanair отримуємо ще.

  1. Цього року НАТО хакатон проводиться в Чорногорії. Враховуючи те, що цього року учасників набагато більше, ніж минулого року. Україна виставила три команди. Українські команди були представлені ​​в трьох видах змагань: coding challenge, joint challenge, modeling challenge. Від української делегації брали участь три команди:
    у змаганні з моделювання (Modeling Challenge) — офіцери Мартиненко Артем (капітан команди), Мельников Дмитро та Колесніков Сергій;
    у змаганні з кодування (Coding Challenge) — офіцери Гальчинський Сергій (капітан команди), Кулініч Ярослав та Холмогоров Сергій;
    у комбінованому змаганні (Joint Challenge) — офіцери Бойко Єлизавета (капітан команди), Анацький Ян та курсант Кравченко Анатолій.

Надалі всі запропоновані під час “хакатону” концептуальні та архітектурні рішення будуть представлені Стратегічному командуванню НАТО для вивчення можливості їх практичного застосування при розробці рекомендацій та стандартів, які використовуються державами-членами НАТО.

Отриманий нашою командою досвід буде застосовано для реалізації національних проектів з розробки та впровадження елементів C4ISR Збройних сил України, а також для організації національного змагання “хакатон” у 2018 році.

А тепер вдумайтесь із чим асоціювати Українську Армію: із п’яним прапором який сидить на складі, чи молодими людьми, які розумніші за армії НАТО? – вибір очевидний, адже армія вже інша та краща! Ми мусимо стати отакими.

А тепер любителям зради, та того, що ніщо в нас не змінюється, візьміть і зашарьте цю статтю – тому, що тут не Петро переміг, а прості українці! В додаток пам’ятаємо, що Українська Армія отримала Джавеліни.

Відео минулогог року.

Related image

Image result for TIDE Hackathon

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

НАТО, Україна, Хакатон, Перемога, ІТ, Українська Армія, TIDE Hackathon, NATO, Ukraine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *