5 пасток розуму або як подолати сумніви в собі

Home / Blog / 5 пасток розуму або як подолати сумніви в собі

Читайте Common Sense По-українськи

Сумніви – це гра мозку

Місія мозку оберігати нас. Все, що поза зоною комфорту (або ж зоною безпеки), автоматично викликає режим “тривоги”. Однак, чим більше досвіду, тим менше сумнівів, і тим швидше входження в нову гру.

Коли ми хочемо спробувати нове поза межами звичного – одразу сумніви в собі.  Насправді ми керуємо собою менше, ніж хотіли б. Щоразу ми потрапляємо до різних пасток, які існують лише в нашій голові. Ми беремо під сумнів самих себе. Наші здібності та вміння. І все це через страх, що не є об’єктивним.

Вагаюся = боюся сам не знаю чого

Вагання це завжди страх. Вагаєшся, коли треба обрати між двома опціями. Але ще більше вагаєшся, коли є бажання розпочати щось нове. І потрібен лише один крок, а його нема. Зазвичай перше, що потрібно зробити це список найпростіших кроків до мети і хоча б одна спроба діяти. Вчинок свідчить, що ти можеш більше, ніж уявляєш в голові. Зміни пластинку, яка грає в голові. Спробуй.

Уникнути не означає вирішити

Більшість людей боїться робити телефонні дзвінки. Навіть успішні підприємці. Навіть в Європі та США. Бо всі ми люди! Значно легше написати email і взаємодіяти за допомогою соцмереж. Уникати чи ховатися від проблеми можна в найрізноманітніших форматах. За цим стоїть страх отримати негативну оцінку від інших. Але звідки взялась впевненість, що оцінка завжди буде негативною? Спробуйте обдурити себе. Скажіть собі, що ви схвильовані та позитивно налаштовані. Страх та позитивна схвильованість фізично ідентичні стани.

Гіперкритичність

Перфекціонізм буває позитивним і негативним. Коли він набирає викривлених форм, то ми не беремося за те, що не можемо зробити добре. Нами може керувати потужне прагнення не мати негативного фідбеку чи негативного результату. Спосіб діяти: запитайте себе, чого саме боїться ваш внутрішній перфекціоніст і відішліть його у відпустку 🙂

Надмірна тривожність: а що якщо?

А що якщо? – сценарії подій, які не відбулися, і невідомо чи відбудуться. Єдиний випадок, коли наш мозок надзвичайно продуктивний і креативний. Його вигадки могли б претендувати на Оскара, чи не так? Ще нічого не сталося, але ми вже все знаємо. Ще нічого не спробували, але мозок точно знає, що не варто.  Антидот – дія, найменший вчинок у напрямку, куди хочеться. Іноді не треба вірити в себе, щоб щось робити. Не буде того самого дня й магічного знаку з неба. Бери і роби!

Не грай з мозком в ігри. Диктуй свої правила. Живи! Дивись на зірки. Загадуй бажання. Рухайся сьогодні у своє завтра.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *