Чому турки продали Victoria Gardens у Львові?

Home / Blog / News / Чому турки продали Victoria Gardens у Львові?

Читайте Common Sense По-українськи

У Львові неподалік мого дому є “Victoria Gardens” в якому безперечно найкращий магазин Сільпо на цілу Україну. Весь ТЦ “Victoria Gardens” належав турецьким власникам, а вчора було оголошено про закриття угоди поглинання компанією Dragon Capital Investments Limited.

Що таке Dragon Capital?

Dragon Capital – декларує, що вони найбільша інвестиційна компанія України з офшорними корінням в Кіпр. Інвестиційна компанія – це об’єднання людей чи компаній, які мають дуже  багато грошей та завжди намагаються купити дешевше, а продати дожче (купувати та продавати можуть, що завгодно).  Наприклад Dragon Capital здійснює брокерські операції з акціями і борговими інструментами, супровід угод по залученню капіталу, прямі інвестиції та управління активами. Компанію заснували ще в далекому 2000 році в Києві. З 2007 міноритарним пакетом Dragon Capital володів Goldman Sachs (один з найбільших світових банків – тобто дуже і дуже багаті дядьки пробували інвестувати в Україну, але у 2017 році вийшли). В цілому Dragon Capital як компанія молодці, успішно інвестують в Україні та роблять добрі гроші, що в наших реаліях не так вже і легко, якщо дивитись на інвестиційний бізнес.

Що таке Victoria Gardens?

Ви усі там точно були хоч один раз. За квадратними метрами він більший за Форум і Кінг Крос, але за ідіотичністю розташування магазинів та всього решта виглядає меншим. Будувати його почав українець Роман Шлапак (засновник бренду “Арсен”) але трохи промахнувся і в 2008 році збанкрутів через кризу – в бізнесі таке трапляється (доречі він був першим хто приніс ідею ТРЦ до Львова). У 2013 році турецький бізнесмен Сулейман Хазінедароглу Юміт, який початково займався будівництвом, купив Victoria Gardens. За три роки довів до закінчення та відкрив.

У жовтні 2016 року урочисто відкрили, у мене біля дому було пекло – усі тротуари, газони та дороги були запарковані автомобілями львів’ян та гостей області – виглядало так, що в перший день роздавали все задарма, бо я ледве зміг потрапити додому. Найбільше розчарування Victoria Gardens – фудкорт в більшості своїй треш (найкраще, що там є – це Вареники Тут), ви можете уявити рівень решти. Найтрешовіший бургер в своєму житті я вкусив в Blackwood Burger, якраз саме там. Кінотеатр класний, бо майже завжди перед сеансом є вільні місця. Кожного дня ТЦ відвідує 18,5 тис – це дуже багато по львівських мірилах. Чого б продавати?

Яка ж це перемога для Львова?

Навіть не знаю звідки почати. У 2017 році керівництво Victoria Gardens заявило про спробу рейдерського захоплення. Якийсь там колишній кагебешник із бандюками та рішенням чесного-печерського суду прийшли робити “інтродакшен нового Топ-менеджменту”. Але Турки забарикадувалусь, запалили кальян, курнули закусили лукумом та почали чекати нову поліцію, яка от-от мала поспіти на пріусах.

Так чи інакше, це була відправна точка для турків щось робити, іти геть із України або змінити власника на місцевого, тому що та кримінальна справа досі відкрита та усі невинні. Навіть турки, які активно воюють дома та в Сирії, перевороти роблять не дуже комфортно почуваються в Україні.

Я не думаю, що у них був дуже великий вибір кому та за скільки продати. Це як із Рошеном – є лише один покупець із своєю ціною. Але турки не здрейфили та продали, бо краще синиця в кулаці чим судова тяганина в печерському суді з кагебешниками.

Усі важливі новини розтрубили, що це неабияка подія для Львова і що Dragon Capital така гучна компанія купила щось у Львові, а до того лише в Києві. А от я від цього нітрохи не радію. Якщо б наприклад Goldman Sachs прийшов та купив я б всцявся від щастя, бо ті хлопці вміють зважувати ризики та якщо вони починають інвестувати, то це означає одне – ми круто реформувались, а вони в 2017 році навіть вийшли із Dragon Capital. А те, що закордонний інвестор змінився на вітчизняного (навіть якщо вони просто папірчики перепідписали за одну гривню) свідчить лише про одне – умови ведення бізнесу непрості не дивлячись на міжнародні рейтинги.

Все в дії, від прокуратури, печерські-прайс суди, більше не буду перелічуват. Вчора Петро Олексійович обіцяв нові закони для бізнесу. Отака то штука з тими міжнародними інвестиціями, а ви справді подумали, що то круто?

Related image

Image result for victoria gardens lviv

Image result for victoria gardens lviv

Image result for victoria gardens lviv

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

 

One Comment

  • Dmytro

    Насправді як раз Сміт прийшов забирати Вікторії Гарден в своїх більших партнерів з Туреччини використовуючи український набір. А Dragon купили вже не перший ТУ в Україні для свого фонду по нерухомості, в який не виключено давали кошти Goldman Sachs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *