10 причин чому Садовий крутий

Home / Blog / Ukraine / 10 причин чому Садовий крутий

Читайте Common Sense По-українськи

Цього тижня в нашій рубриці 10 причин, розглядаємо Андрія Івановича Садового – мер Львова, бізнесмен, громадський діяч. Прихильникам варти, людоньок і решти читати протипоказано!

26 березня 2006 року він переміг на виборах та обійняв посаду мера Львова. Із того часу він одноосібно зайняв лідируючу позицію в Західному регіоні та не здає. Поглянемо, що ж він зміг досягнути за ці роки для добробуту міста. Надалі для простоти називатимемо його Андрій. Сьогодні не зачіпаємо політичної кар’єри, а лише найманий чиновник-менеджер у місті Львів.

1. Львів розквітнув

До Андрія усі керманичі міста були або виховані комуняками або непорозумінням. Андрій починав із нуля та сам створив проект Самопоміч. Справді допомагали львів’янам боротись із непролазними чиновниками. Завдяки чому навики збудував на базі того, що розумів, як ремонтувати діряву трубу чи замінити квадратний метр тротуарної плитки. Від самого початку мерства, було обрано стратегію орієнтації міста на туриста, тобто заводів у нас немає, а потік грошей потрібен. Завдяки чому Львів розквітнув. Відремонтували дороги, тротуари, навіть лицеві сторони будинків підрихтували. У двори поки не добрались.

2. Вода

У місті є вода. У місті є цілодобово вода. У місті є гаряча вода. причому гаряча вода теж цілодобово. У студентські роки я пам’ятаю за правління буняка ми із пляшками ходили в Стрийський Парк до джерела по воду. Вода подавалась 2-3 години на день. Гаряча вода була лише в чайнику на кухні. Основним проектом Андрія було провести водогони до Львова, тому що Львів стоїть на болотах та поблизу ніде немає водозабору. Труби тягнули у всі напрямки від Стрия до Городка. Від людей стало менше пахнути, бо мають воду.

3. Туристи

Продовжуючи Перший параграф, до Львова хлинули сотні тисяч туристів із Європи та інших регіонів України. Москвичі, мріяли потрапити до Криївки (то правда вже заслуга іншого Андрія). Завдяки туристам львів’яни стали толерантнішими та відкритішими. Завдяки Львову та його відкритості, мені легше продавати Україну на Заході, бо це вже “бренд нейм”. Десятку неприхильників туристів у Львові рекомендую почитати про закриті міста срср, де потрібно було отримувати візу щоб кудись поїхати, де фотоапарат видавали під розписку – чи ви про таке мрієте? Харків має аналогічні шанси, якщо люди нарешті оберуть адекватного чиновника.

4. Самопоміч

Сьогодні ми знаємо Самопоміч, як опозиційну політичну партію з помірною(дивною) стратегією (партію не чіпаємо). А колись це була громадська організація, яка ламала корумповану машину чиновників. У жовтні 2004 року Андрій її створив для допомоги мешканцям відстоювати їхні права, а також організовувати соціальні проекти у сфері дозвілля людей, інфраструктуру для дітей, за смузі для хіпстерів, рівні тротуари, велодоріжки, релігія та далі по списку. Набільша заслуга цієї організації в тому, що вони показали львів’янам, що жити можна краще, можна добиватись покращення умов життя власними силами. Показали львів’янам, що можна будувати пандуси. Візьми і зроби, і львів’яни робили!

5. Майже відкритий

Якось я був в Києві та просто стояв на вулиці, із якогось будинку вийшов Кличко мер Києва в оточенні охоронців його ж зросту. Там навіть не було найменшої можливості привітатись або вліпити хук. У нас все по іншому, ми можемо без проблем зустріти Андрія на вулиці без кагебістів, які його оточують. Можна привітатись чи запитати щось. Подейкують, що він пішки ходить із дому на роботу але я такого не бачив. Також відкрили двері в міську адміністрацію. Правда коли я зробив спробу записатись на офіційну 5 хвилинну зустріч то отримав офіційного листа від замісника мера із мокрою печаткою та поясненням, що цього зробити не можна – тому майже.

6. ІТ

Пріоритети Львова, Туристи, легка промисловість, ІТ, базари, сфера обслуговування і так далі. На мільйон жителів є 20 тисяч ІТшників – це поки що дуже мало, але дуже добра база закладена. Андрій дружить із ІТ компаніями, він розуміє, що інтелектуальна праця витягне місто на новий рівень. Андрій допоміг отримати ІТ Кластеру 10 гектарів землі, щоб притягнути інвесторів та збудувати за сотні мільйонів доларів квартал будинків для ІТ сфери. Ой забув, щоб припекло, і виділив 15 мільйонів гривень на побудову дороги до будинку де живуть ІТ працівники та прості львів’яни. У Львові проходить найбільша ІТ конференція України.

7. Аеропорт

У 2008 році до нас прилетіли двоє американців Браян і Енді (були нашими клієнтами), нового аеропорту ще не було, а лише старий. Коли літак приземлився та вони вийшли з літака, перше, що Браян запитав: “А власне де аеропорт?” Браян залишився класним дядьком і я досі коли з ним зустрічаюсь пригадую цю історію жартома, хоч після тієї поїздки він ніколи більше не прилітав до нас в гості. Зараз у нас прекрасний Аеропорт, читайте тут. Навіть лоукости літають.

8. Дрібний бізнес

Львів одне із найпередовіших міст по розвитку дрібного підприємництва. Заслуга чиновників не стільки в тому, що вони якось це стимулюють, скільки не заважають. Прогуляйтесь по Львову та подивіться на сферу обслуговування, від туристичних кафе до салонів де стрижуть бороди львівським панам чи рроблять грубі брови панянкам. Насправді в такому середовищі виростають локальні великі бізнеси. Навіть не потрібно бути дитиною чиновника, щоб відкрити бізнес, а просто ідея, натхнення та трохи грошей.

9. Фестивалі

У Львові кожного місяця, якщо не тижня відбуваються десятки усіляких івентів, від фестивалю сиру до джазової музики, від велобайкерів в парку Культури до вуличних театрів і так далі. Львів’яни отримують найбільше розваг за усі решта міста України, причому якісні розваги, які неодмінно піднімають ріветь культури в місті. Пів Києва приїжджає на Різд’яні Свята, щоб зробити селфак біля солом’яного Дідугана в центрі Львова. Ця культура вже давно вийшла за межі Львова.

10. Муніципальний транспорт

Перебороти маршрутки-бамбіли компаній свобідної партії не так вже і легко. Але крок за кроком, прямо за китайською методикою Андрій взяв курс на заміну громадського транспорту на муніципальний, а саме трамваї та тролейбуси, а також міські автобуси замісь існуючих “бидловозів”. Через років 10 це точно станеться, якщо Андрій не перебереться до Києва.

Згодом вийде 10 причин чому Андрій хуліган, адже кожен менеджер має сильні та слабкі сторони.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Садовий крутий, Андрій Садовий, Львів, львів’яни, самопоміч, туристи, чиновник, культура, varta, Lviv, mayor, tourist

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *