4G LTE в Україні, навіщо воно нам?

Home / Blog / News / 4G LTE в Україні, навіщо воно нам?

Читайте Common Sense По-українськи

Vodafone і lifecell запустили четверте покоління мобільного зв’язку 4G. Швидшим інтернетом поки що можуть скористатися лише жителі великих міст. Київстар обіцяє запустити 4G до 10 квітня.

Досягенння Петра?

За часів лєгітімного чи бджоляра мова навіть не йшла про 3G, бо ще з радянських часів частоти були закритими та контролювались кагебістам. Що саме смішно, то вони їх не використовували, але не відкривали також.

Петро одним розчерком пера в 2015 році відкрив частоти, та продали їх із аукціону мобільним операторам. Україна приєдналась до прогресивного світу.

Що робиться у світі?

Поки наші кагебісти не дозволяли 3G світ ішов вперед і станом на сьогодні ми відстаємо на одне покоління. Карта світу виглядає приблизно отак:

Петро трохи перегнув палицю

Петро додав собі за заслугу введення 4G. Теоретично то його заслуга, бо дістати в кагебістів частоти то непросто. Президент у Facebook опублікував відео, у якому привітав українців з введенням LTE. Але він прирівняв 4G до безвізу, і тут спічрайтери сідають два, бо 4G лише дає більшу швидкість передачі даних, та не гальмує, коли в одному місці збирається велика кількість користувачів, як це буває з 3G. Тобто це не революція, а еволюція.

Підключайтесь

Щоб підключитися до 4G, потрібні лише SIM-картка і смартфон, що підтримують 4G LTE. Поки що зараз лише точкове покриття в діапазоні 2600 МГц, основне покриття 4G оператори почнуть розгортати в в другій половині року на частоті 1800 МГц.

Найбільша перевага 4G (якщо він буде адекватним) – це те, що інтернет буде швидшим та стабільнішим ніж більшість запаролених Wi-Fi мереж. Щоб потупити в телефон в кафе, більше не доведеться просити пароль від вайфай. І жлоби в кафе, готелях просто вдавляться, бо вони втрачатимуть контроль над паролем до інтернету.

Решта світу в гонці за 5G

Адміністрація містера Трампа взялась побудувати націоналізовану бездротову 5G-мережу, щоб захиститися від іноземного впливу, зокрема, з боку Китаю.

В першу чергу, 5G  збільшить якість і швидкость мобільного зв’язку та передачі даних – в 10 разів, у порівнянні з 4G. Цього буде достатньо для стрімінга відео в форматі 8K, а також скачування 3D-фільму за 30 секунд. Тобто телебачення з бусиками із супутниковою антеною вмре зовсім. iPhone та селфі палиця і ти вже в прямому ефірі ВВС.

5G зв’язок дуже потрібний, бо він дозволить з’єднати в єдину екосистему безпілотні автомобілі, дрони та смарт-будинки. Про це якось згодом.

Повернемось до України

Vodafone повідомив про запуск 4G у всіх великих містах. lifecell, який називає свій LTE 4.5G, заявив, що нове покоління зв’язку працює у його абонентів у 22 обласних центрах. Київстар, який купив велику частину радіочастот, планує запустити 4G до 10 квітня. Уху Facebook стане ще доступнішим.

Як підключити 4G LTE

Vodafone розповів, що готовність до 4G можна безкоштовно перевірити за допомогою єдиного USSD-запиту: потрібно набрати *222# і натиснути кнопку виклику. В більшості випадків потрібно замінити SIM картку.

Абоненти lifecell можуть перевірити телефон і SIM-картку на підтримку 4G LTE за допомогою коду *455# або ж за безкоштовним номером 2455.

Для абонентів Київстару такі спеціальні коди: *245*4# (чи працюватиме SIM-картка в мережі 4G) і *245*5# (чи підтримує телефон 4G).

Реакція на запуск 4G в Україні

Ми ідемо вперед! Так в селах ще немає 3G, а ми вже впроваджуємо 4G, але такий вже сценаррій українського прогресу. Любителям зради Петро рекомендує не користуватись 4G, а натомість боротись за власні ідеали, та доказувати, що нічого не змінюється на краще.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Киїстар, мобільний зв’язок, Vodafone, lifecell, 4G, 3G, 5G, LTE, Ukraine, internet, інтернетб мобільний зв’язок, швидкість, Укрраїна

One Comment

  • Abench

    Апаратура для 4G булат встановлена та протестована осінню 2013. Чому так довго тягли із ліцензіями?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *