Чи існує Бог? Наприклад в Україні.

Home / Blog / History / Чи існує Бог? Наприклад в Україні.

Змінюються епохи, і разом з ними змінюється демографія людства, кордони країн та релігійна карта світу. Що ми бачимо на ній сьогодні? Чому мільярди людей і досі вірять у надприродню силу? Вони могли вже давно зайти на Вікіпедію та прочитати про теорію Великого Вибуху! Але вони розумні та все одно вірять!

Читайте Common Sense По-українськи

Телеграм канал https://t.me/onepaperbook

Історя людей

За оцінкою демографів (науковці, які досліджують історію людства), за всю історію людства було народжено близько 108 млрд людей. Тільки 6,5% із цих 108 мільярдів живуть у наш час. І це найбільша кількість живих людей відома науковцям.

Земля існує 4.5 мільярдів років. Не 2000 тисячі років!

А тепер уявіть скільки таких цивілізацій як наша могли існувати за ці 4.5 мільярдів років. Уявили? – Дійсно ніхто не може.

У 1974 році археолог Йоханнас під час розкопок в Ефіопії виявив фрагменти скелета, який цілком міг би належати давньому предку сучасної людини. Череп, кілька ребер і хребців мали явну схожість з людськими, однак їх володар стояв на нижчому щаблі розвитку, ніж сучасні мешканці Землі. Дослідження показали, що вік цієї знахідки – приблизно 35 млн. років! Тобто, Земля існує 4.5 мільярди років, а найстаріше щось схоже на людину ми змогли викопати лише віком в 35 мільйонів років.

Людство, яке ми знаємо із малюнками на скалах близько 40 тисяч років. Перша людина сучасного типу, що має таку ж, як у нас, будову черепа і скелета, вміє розводити вогонь і користується знайомими нам інструментами, була виявлена у Франції, недалеко від села Кроманьон. Вік цієї знахідки складає 40000 років. Кроманьйонці шили собі одяг із шкур тварин, виготовляли з каменю голки, списи і ножі, мали досить розвиненими здібностями до живопису і вірили в потойбічний світ. Ще 40 тисяч років тому люди вірили в надприродню силу.

У що люди вірять?

Згідно з офіційними даними зараз у світі проживає 2,1 мільярди християн, 1,3 мільярди мусульман, 900 мільйонів індуїстів, 394 мільйонів даосистів, 376 мільйонів буддистів і 1,1 мільярда атеїстів. Усіх решта до уваги не беремо, бо це статистичні похибки. Ось для прикладу, що пише книжка “Common Sense По-українськи”:

Common sense По-українськи (тверда обкладинка)

“За своєю суттю люди завжди в щось вірять (абстрагуємось від церкви та релігії). Там, де є багато церков – вірять у Бога, там, де їх немає – у партію регіонів, там, де поширене православ’я головного мозку – у митрополита, там, де іслам – у локальних вождів так, як пророка заборонено малювати на плакатах, і так далі. Кожен самостійно вирішує у кого чи що вірити, навіть завзяті атеїсти вірять у певний символ поклоніння. Люди поділяються на тих, хто визнає, що вірить і тих, хто приховує це.”

Навіть, якщо прийняти статистичні дані світових релігій, то 80% людей вірить у вищу силу, Бога яку ми не можемо так просто пояснити законами фізики чи інших наук. Велика кількість людей відмовляється задаватись запитаннями що? і як? і де? і чому?

Зміст Життя на Землі

Припустімо, якщо життя має глибший зміст, нам хотілося би знати, в чому він полягає і як це стосується нас. Сотні мільйонів людей все таки задаються цим питанням та кожного дня працюють, щоб добратись до істини. Якщо Бог існує, а немає наукових підтверджень, то можна сказати, що ми не знаємо найбільш основоположної істини у Всесвіті.

Більшість релігій стверджує, що Бог дав початок усім формам життя. Як усвідомлення цього додає змісту нашому життю? Хіба не так? Уявіть, якщо б люди не вірили в Бога, куди б зараз людство прийшло? Звідки б узялась ціль заперечити чи підтвердити існування?

Є одна прекрасна історія про віру: “Одного разу прийшов чоловік до Бога і каже: “Зроби якесь чудо і я повірю в тебе.” Бог зробив неймовірну річ і чоловік каже, тепер я до кінця життя віритиму у твою силу. На що йому Бог відповів: “Тепер ти мені більше не потрібен.”” Віра – це те що заставляє нас жити та розвиватись.

Теорія Дарвіна

У 19-му столітті Чарльз Дарвін написав наукову роботу, яка змусила поглянути з іншого боку на питання про те, скільки років існує людство, і назавжди розвела по ворогуючих таборах віруючих і матеріалістів. Згідно вище наведеної статистики минає вже друге століття, а матеріалісти все ще в меншості. Чому?

Дарвін порівняв у своїй роботі кілька десятків тисяч видів тварин, рослин і птахів. Йому вдалося довести, що подібності та відмінності живих істот у різних куточках Землі пов’язані з природним відбором, в ході якого століття від століття виживали найбільш пристосовані до умов особини. Він створив теорію еволюції.

І заперечити теорію еволюції неможливо, але залишається одне але, через яке науковий світ згодом піддав сумніву теорію Дарвіна. Вони задаються запитанням: якщо вид конів, собак та вовків виник із одного батьківського виду динозаврів, то де ж проміжні версії? Найбільша наукова проблема теорії Дарвіна в тому, що наприклад скелети динозаврів ні для кого не секрет. І скелети коня чи собаки теж. Усе це старе та викопане із мільйонних пластів Землі. А де ж проміжні версії? А їх не має!

Один розумний професор зі США припустив, що динозаври могли бути бета версією чиєїсь задумки створити щось класне і круте. Але як буває перший прототип ніколи не отримує життя і для справжнього продакшена потрібно створювати нове враховуючи помилки прототипів. Ми продакшен версія прототипу динозаврів.

Людина унікальна

З-поміж усіх земних створінь людина унікальна. Ми змогли взяти під контроль будь який інший вид на Землі, ми змогли знищувати інші види, ми навчились довше та краще жити.

Згідно з Біблією, Бог створив нас подібними до нього — так, що теоретично ми можемо віддзеркалювати риси його особистості. Теоретично ми зможемо добратись до рівня творця і змогти робити неймовірні речі. І ніщо не може надати нашому життю глибшого змісту, ніж добратись до його рівня. Щоб туди добратись, потрібно вчитись, працювати, ставати кращими і за кілька мільйонів років хто зна.

Любителям критикувати церкву за інквізицію та подібні речі, рекомендую: в додаток до вже вами прочитаної книжки “Код Давінчі” прочитати ще Біблію. Просто прочитайте, та критично аналізувати кожен розділ. Побачите, що це книжка, яка описує суспільну цівілізацію людей через століття. Становлення людей від суспільних груп до утворення держав від войовничої стратегії до побудов величних створінь. Цивілізація одним словом, на ментальному рівні!

Як повірити?

Декому важко повірити в Бога через повсюдні страждання. Такі люди запитують: “Хіба Бог дозволив би існувати злу і стражданням?” А чому б і ні? Офіційно релігійні книжки пишуть, що Бог ніколи не мав наміру, аби люди страждали.

Як же людство опинилося в теперішній ситуації? Офіційно Біблія розказує, що Бог наділив людей свободою волі. Ми не роботи, запрограмовані на те, щоб підкорятися Богові. Навіть офіційна церковна наука каже, що ми люди ковалі своєї долі. Хочете – любите одне одного, а хочете – вбиваєте. Колись неодмінно дійдемо до істини та припинимо.

Як виглядає Бог?

І тепер саме цікаве. Де Бог та, як він виглядає? Коли я був дитиною, то мав доступ до книжок комуняк, які заперечували існування Бога, бо Гагарін в навколоземній орбіті не бачив його. Досі дивуюсь їх тупості в поясненнях – могли б вигадати щось адекватніше базоване на законах фізики. А Біблія для дітей зображала Бога старим сивим дядьком, який сидить на хмарах.

А чому ми не можемо припустити, що Бог десь живе на іншій планеті? Можливо він/вони настільки технологічно розвинені та можуть створювати цілі види живих організмів. І ми дійсно завдячуємо їм життям. І він чекає, коли ж Маск збудує ракету, щоб ми прилетіли в гості.

А чому ми не можемо припустити, що Бог живе на планеті Земля? Але він знає більше науки ніж ми і може дуже вміло, наприклад, подорожувати в часі.

А чому ми не можемо припустити, що Бог може жити в кожному із нас? Можливо потрібно багато вчитись, читати, стати розумнішими за мільярд інших та очолити їх для вищих цілей.

А чому ми не можемо припустити, що Бог це коли ми робимо щось добре іншим людям? Просто робити щось корисне та добре для інших, можливо в цьому і є вся суть релігій та віри.

Сьогодні день, коли потрібно про це подумати.

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Бог, чи існує Бог, релігія, як виглядає Бог, людина, унікальна, цивілізація, теорія Дарвіна, Земля, Віра, церква, атеїст

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *