Емоційне вигорання: міф чи реальність?

Home / Blog / Цікаво / Емоційне вигорання: міф чи реальність?

Читайте Common Sense По-українськи

Що таке емоційне вигорання?

Все більше відомих людей не боїться говорити про емоційне вигорання.  Успіх дорівнює виснаженню. Емоційне вигорання це психологічний симптом надшвидкого XXI століття. Відчуття, що ви йшли, йшли й прийшли в нікуди. Більше ніщо не мотивує вас зробити наступний крок.

Що це означає? З одного боку, фізичну втому від мультизадачності. З іншого, брак внутрішнього емоційного ресурсу. Проте, треба бути обережним. Емоційне вигорання – це не завжди про “втому”.  Іноді це ознака того, що пріорітети вашого життя зазнали змін. В першому випадку достатньо влаштувати собі незаплановану відпустку. В другому –  розібратися в собі. Те, що виглядає зміною пріорітетів та цінностей насправді результат фізичної та емоційної втоми.

Воно справді існує?

Існує. І стається з кожним, у кого не все гаразд із життєвим балансом. Пам’ятаєте пост постановку цілей ? Зазирніть і поміркуйте,  що хотілося б змінити на краще в житті. Психологи кажуть, що спершу ми переживаємо легке вигорання. Йому властиві відчуття втоми, дратівливість, розлади сну. На цьому етапі ви просто втомлені. Якщо у вас немає можливості влаштувати собі перерву в постійній гонитві життя… То легке вигорання загрожує перейти в хронічне.

Знайди свій баланс

Є два варіанти розвитку подій, якщо з вами сталося емоційне вигорання. 1. Вирушити в мандрівку. 2. Змінити діяльність. Зміна діяльності розкаже вам, у чому причина виснаження. У проекті, яким ви займаєтеся, чи у вас самих? Пам’ятайте, що ми живемо у своїй голові більше, ніж на практиці. Розібралися? А тепер відкоригуйте свій щоденний баланс. Спостерігайте протягом дня, що наснажує вас, а що викачує. Люди, заняття, транспорт, соціальні мережі. Беріть до уваги все!

Проводьте час з близькими. Дякуйте життю за життя. Навчайтеся новому. Будьте в ресурсі 🙂

Читайте Common Sense По-українськи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *