20 тонн собачого лайна у місті Львів

Home / Blog / Ukraine / 20 тонн собачого лайна у місті Львів

 “Що спільного в опозиційного блоку та залишків снігу під вікнами, якщо трішки копнути починають проступати купи лайна” – Майкл Щур. Тож сьогодні поговоримо про справді болючу тему українських міст – “собаче лайно”, а саме проблема Львова.

Читайте Common Sense По-українськи

Телеграм канал https://t.me/onepaperbook

Перш за все, собаки наші найкращі друзі. Сама крута собака Львова беззаперечно Муха. Веде свій Facebook і прибирає за собою.

Image may contain: dog, plant and outdoor

Коли з’являється собаче лайно?

Кожного року, як тільки зима добігає кінця та починає танути сніг, на поверхні з’являються цілі купи собачого лайна (а місцями і не тільки). Кожна прогулянка парком чи стадіоном, чи хоч якимось клаптиком землі з травою перетворюється на прогулянку по мінному полю.

Звідки береться лайно?

За статистикою в Україні 12 мільйонів людей мають собак. І лише 1% людей прибирає за домашніми улюбленцями лайно (погодьтесь це не мало 120 тисяч). Але це лише 1% людей, які усвідомили, що ми не живемо в середньовіччі де помийні канави текли вздовж доріг, а все таки в цивілізованому світі з смітниками та каналізацією. Щоденно в Україні в парках та на вулицях собаки відкладають 1.5 тонн лайна. Ви тільки вдумайтемь 547 тонн лайна на рік! Більше 20 тонн припадає на Львів.

Найбільша проблема в тому, що люди вигулюють собак на дитячих майданчиках та в парках чи на прибудинковому газоні. В принципі – це місця де гуляють та бавляться діти. І якими можуть вирости діти, якщо вони весь час мають можливість бавитись екскрементами?

Чому потрібно змінитись?

Сидить хлопчик в пісочниці та з купки лайна ліпить щось. Приходить до нього міліціонер та питає: “А що ти таке ліпиш?” – “міліціонера!” – відповідає хлопчик. Міліціонер каже: “а може ти б із піска ліпив?” – “Я намагався із піска. Але із піска міліціонер не виходить, лише пожежник” – відповідає хлопчик.

Тому, або дітям потрібні аніматори, які будуть вчити ліпити скульптури та щось естетичне та красиве, або все ж таки потрібно прибирати лайно!

Для того, щоб наші діти виросли повноцінними людьми, які зможуть конкурувати на світовому рівні за місце під сонцем, середовище потрібно змінювати вже зараз! А як вплинути? – можна почати із прибирання “собачого лайна”!

Закон при вигул собак

Тварин не можна вигулювати без повідків та намордників, а також у невідведених для цього місцях. Але що саме смішно, відведених для цього місць немає. Тобто для вигулювання дітей є місця, а для собак немає. Тому власники собак вирішили взяти справу у власні руки та вигулюють собак там де призначено для дітей. Зручно ж!

Вигульні майданчики є нормою для європейських міст, тому вони повинні бути і у Львові як європейському місті, привіт районним адміністраціям. Перш за все такі майданчики – це безпека – для тварин, їхніх власників та довколишніх.

Наприклад, я був у Лондоні там вздовж Темзи люди вигулюють собак. Там немає спеціальних місць чи майданчиків, а проста паркова набережна. Лондонська пані акуратно зібрала лайно в целофановий мішечок і віднесла до найближчого звичайного смітника.

Чого ж ми чекаємо?

Натхнення? чи може того, що із гівна хтось дійсно ліпитиме скульптури? Чи може Євросоюз дасть дотації на заснування окремого міністерства регулювання собачого лайна? Ні, ніхто нічого не зробить!

Прибирайте будь ласка самостійно гівно за своїми собаками!

Related image

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Собаче гівно, Львів, прибирайте, собаки, діти, парк, майбутнє

One Comment

  • Mariia

    Саме так, найбільша проблема Львова, то собаче гівно. Я думаю, що виховання дітей потрібно починати з того, щоб батьки самі не гадили. Мені в очі впадає купа сміття, яке залишається від людини. Я як власниця собаки можу сказати, що з кульочком гівна я можу йти хвилин 20, бо немає куди його викинути. У тому самому Лондоні є пристосовані для цього смітники на кожному кроці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *