Соціалізм по французьки! А як далеко Україна?

Home / Blog / Global / Соціалізм по французьки! А як далеко Україна?

Читайте Common Sense По-українськи

Телеграм канал https://t.me/onepaperbook

Ви мабуть чули, що у Франції почався найбільший в історії країни страйк. Два робочі дні на тиждень протягом трьох місяців мільйони працівників залізниці, енергетики та авіакомпаній страйкуватимуть проти реформ. Сьогодні розжуємо, що таке соціалізм по французьки, та наскільки далеко втекла Україна.

Спершу, що таке соціалізм?

Щоб довго не мучитись ідемо за цитатою в книжку “Common Sense По-українськи“:

Спершу почнемо з комунізму. Ідея комуністичного устрою була заснована на переконанні створення суспільства, де пануватиме загальна рівність між усіма членами соціуму, колгоспної власності на засоби виробництва, які не належать нікому окремо, а одночасно всім та безгрошового перерозподілу майна. В комуністів дуже швидко виникла проблема з тим, що люди за своєю природою нерівні, хтось більший за іншого, але повинен працювати ті самі 8 годин біля станка. Зрештою, здавалось б усі однаково працюють, але більшому потрібно більше харчів аби прожити, ніж меншому. От і виходить – виконують однакову роботу, а споживають по-різному. Тому миттєво в такому суспільстві з’являється клас рівніших, тобто за замовчуванням усі рівні, але є клас рівніших за інших. І тут я навіть не торкаюсь жадібності.

Капіталізм ніколи не передбачав нічого іншого, окрім як побудови суспільства на принципах приватної власності, ініціативи кожного окремого індивіда творити щось більше, ефективності використання наявних ресурсів для досягнення максимальної вигоди – маржі. Тут немає місця соціальній допомозі чи дотаціям, тут кожен знаходиться в рівних умовах і кожен біжить якомога швидше і спритніше. Історія довела, що капіталістична система в сотні разів життєздатніша за комуністичну.

І золотою серединою для ледарів є ні що інше, як соціалізм. Це устрій суспільства, де принципом побудови відносин є робінгудство – знайди багатих, забери у них якомога більше і роздай бідним, так щоб в кінцевому результаті в середньому кожному дісталось однаково.

Соціалістична Франція

В мене є добрий знайомий/товариш француз за національністю, але у 8 років переїхав до Великобританії. Тобто його батьки та родина зараз живе у Франції, а він у Великобританії. Він абсолютно тверезомислячий чоловік із прекрасною освітою, успішною кар’єрою та один із кращих професіоналів своєї справи, яких мені доводилось зустрічати в житті. Ось, що він розказує.

“Я терпіти не можу Францію! Коли я їду відвідати своїх батьків, для мене це мука, і не через те, що мені не подобається подорожувати чи я не люблю батьків, а тому що Франція жахлива. Я ніколи не почував себе в безпеці в метро чи на вулицях спальних районів. Я ніколи не розумів їхнього прагнення усіх урівняти. Наприклад там 35 годинний робочий тиждень, і якщо ти маєш якусь там пекарню чи лавку із фруктами (власний бізнес), ти не можеш працювати більше годин. Якщо ти хочеш працювати на вихідних – тобі цього теж не дозволено. Якщо ти хочеш працювати більше ніж інші, щоб могти купити собі Ферарі, тобі теж цього не дозволено!

Офіційно закони та чиновники тобі кажуть: “Не працюй багато, відпочивай. Купи собі Пежо із двигуном 1.2 літра та насолоджуйся. Якщо ж ти така потвора хочеш працювати більше ніж інші, щоб мати більше ніж інші, то ось тобі податків більше ніж в інших, так, щоб тобі кашлялось кров’ю зайвий раз.” А суспільство дивиться на тебе, як на ідіота, ти чого тут висовуєшся, Пежо, круасан, дотація держави, і стабільна ставка до кінця життя!”

Якщо компанія у Франції наймає працівника то – це прокляття для компанії, та перемога для працівника. Схожа ситуація ще в Іспанії. Один дядько, який працює в Іспанському банку сказав фразу: “Якщо тут тебе взяли офіційно в штат компанії, а не саб-контрактором, то ти навіть можеш покалічити свого боса і тобі лише випишуть штраф, але ніколи не звільнять!” Далі профспілки тримають все під контролем та можуть тероризувати будь-який бізнес. Величезні державні компанії усі давно сидять на дотаціях та мільярдних збитках. (Вам не нагадує український випадок підприємливого дядька?)

Чому ж вони страйкують?

За грубими оцінками, лише страйк залізниці зачепить 4.5 мільйона пасажирів. 2 квітня на знак протесту проти запланованої урядом Франції реформи залізничного транспорту, яка позбавить їх низки пільг. Чуєте низки пільг! Нам нічого це не нагадує прихильники юулі та субсидій на триповерхові будинки? Вони також протестують проти планів уряду збільшити конкуренцію в галузі, як того вимагає законодавство Європейського Союзу. Конкуренцію в галузі бо вони вже давно програли ринок. Нам нічого це не нагадує, прихильники юулі, міхо атикарупціанерів і тому подібних? Щоб щось мати треба працювати, і бажано краще ніж конкуренти.

Профспілка це мафія!

Тим часом окремий страйк почали працівники авіакомпанії Air France, які вимагають підвищення зарплат. Їх навіть ніхто не почав реформувати, вони навіть не зробили нічого, щоб компанія заробила більше грошей, вони просто перестали працювати, щоб отримати більше грошей. Істина соціалізму: менше працювати, що отримати більше грошей!

Колись я працював в місцевому олігархохолдингу де в 90-х підприємливий дядько-бандит накупив заводів із усім совковим майном. Частиною того майна були профспілки. Я був студентом 3 курсу, та поняття не мав про устрої суспільства, але я ще тоді дивився на працівників профспілок і не міг зрозуміти “навіщо вони на заводі, якщо вони грали на стороні директора?”

Погляньмо на десятку найбільших компаній світу: Amazon, Apple, Google, Microsoft, Alibaba і далі по списку. Ви чули коли небудь про їх профспілки? Чи може їх працівники працюють в рабських умовах? Так, саме так, профспілка – це пережиток червоного соціалізму, який повинен зникнути слідом за ленінами.

А ви бачили БУДИНОК ПРОСПІЛОК У ЛЬВОВІ? Самий центр міста, і там сидять сотні чиновників-дармоїдів. Французькі хоч організували мафіозний соціалістичний синдикат, та тероризують бізнес, а наші навіть на 1 травня парад не можуть організувати. А там працюють ваші родичі чи ваші знайомі. От просто задайтесь запитанням, яку користь суспільству вони приносять?

Врятуймо Україну від соціалізму, продаймо будинок профспілок в центрі Львова під готель Хілтон!

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Франція, Україна, страйк, профспілка, соціалізм, реформи, конкуренція, ледарі, безлад, гроші, бізнес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *