Економіка України більше не залежить від росії

Home / Blog / News / Економіка України більше не залежить від росії

Пам’ятаєте 2015 рік коли вводили чергові санкції проти росії, рубль в росії падав відносно до долара і тягнув донизу гривню.

Читайте Common Sense По-українськи

Телеграм канал https://t.me/onepaperbook

Якщо поглянемо на графіки тієї давності то вимальовується чіткий тренд. Біда була в тому, що більше половини всього українського експорту приходило на росію. Відповідно розрахунок був у рублях, а гривня летіла донизу позаду рубля.

Санкції 2018

А світ біжить вперед. Трохи Андрій Іванович сидів під мостом і закрили доступ торгівлі із ордло. Пані Гонтарєва лікувала довго і агресивно банківську систему. Петро трохи закривав торгівлю на росію. Українці проявляли свідомість і самотужки пішли продавати в Європу. Із села по нитці, і бідному сорочка.

За 4 роки Україна змінилась до неможливості. Наша економіка більше не залежна 100% від економіки росії. І це найбільший відрив України від СРСР за останні 100 років. Погляньте лише на графіки, із новими санкціями російську економіку торносить, долар до рубля росте, а в Україні гривня трішки зміцнюється.

Час покаже

Звичайно, що радіти ще зарано, але це чіткий тренд, що ми відщіпились, і курс не прив’язаний 1+1 на годинній основі.

Ми все ще зберігаємо торгівлю із росією на рівні десятка мільярдів доларів. За даними федеральної митної служби, зовнішньоторговельний обіг між росією та Україною у 2017 р. склав $12.8 мільярдів.

Обсяги експорту українських товарів на російський ринок дорівнювали  $4.9 мільярди, а обсяги імпорту товарів в Україну $7.9 мільярдів. Перше, що стратегічно ми повинні ліквідувати – це негативне сальдо в районі $3 мільярдів. Наприклад, менше купувати товарів із росії. Час минув і супермаркети вже забули ліпити лейби на такі товари, а вартувало б.

В цілому погоджуюсь, нічого не змінюється, хіба ні?

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

сальдо, ВВП, Україна, росія, санкції, курс, гривня, рубль, торгівля

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *