Ракетні зміни за 5 років: вгадайте хто знову програв?

Home / Blog / Global / Ракетні зміни за 5 років: вгадайте хто знову програв?

Совкове мислення ідіотів. Мабуть більшість із вас бачили, як недавно президент сусідньої країни звертався до чиновників та закидував весь світ байками, які ж сильні ракети у них є.

Читайте Common Sense По-українськи

Телеграм канал https://t.me

Новий “невразливий” ракетний комплекс

А також інші “унікальні” види озброєння, були представлені путіним 1 березня під час послання. Там розказувалось: новий ракетний комплекс здатний летіти зі швидкістю у 20 разів вищою за швидкість звуку, при цьому “він іде до цілі, як метеорит, як вогненна куля, температура на поверхні виробу – 1600-2000 градусів за Цельсієм”, а “крилатий блок при цьому керується”.

У сухому повітрі при t=20 °C швидкість звуку дорівнює 1236 км/год, тобто нові ракети летять 25000 км/год, гарячі як біляші та ще й непередбачувано керовані – звучить вражаюче.

Послання чітке: “Америка, а ну поглянь на нашу ракетну мощь”, лише біда в тому що ринок показує інше. А показує те, що Ілон за п’ять років просто вбив усю ракетну галузь росії. Якщо ж запорєбріком є такі надзвукові технології та ракети, які можуть на ядерному двигуні літати вічно, то чому Маск старою доброю реактивною тягою за п’ять років перегнав?

Хвалитись ракетами, які все своє життя простоять в шахтах і ніколи так і не будуть використані може навіть Кім Чен Ин, але біда в тому, що ринок завжди врівнює технологіями, а не помахуванням плакатами. Приклад останніх подій в Сирії де зі 113 ракет США і коаліції, сотня дісталась до цілі. Чи от для прикладу реальна війна показує, хто чим воює.

Ракетні зміни за 5 років

Внизу на картинці інфографіка із 2013 до 2018 років хто, яку частку ринку займає на ракетному ринку комерційних польотів. Так от:

– у 2013 році ринок був поділений: SpaceX <10%, Європа = 20% і Роскосмос >50%

– у 2017 році ринок був поділений: SpaceX = 45%, Європа = 40% і Роскосмос >15%

– у 2018 році ринок був поділений: SpaceX >60%, Європа = 30% і Роскосмос <10%

Важко сказати на щастя чи на жаль запорєбрік програв світовий ринок, я вважаю, що відкидаючи усі політичні аспекти – це прекрасний випадок, щоб вчити наступні покоління, як не можна робити бізнес. Слова нічого не варті, вартий лише результат, а не результат вражаючий для одних і розгромний для інших.

фото позичене із varlamov.ru

Читайте Common Sense По-українськи

Підписуйтесь на Телеграм канал https://t.me/onepaperbook
Facebook: https://www.facebook.com/onepaperbook
Twitter: https://twitter.com/OnePaperBook1
Instagram: https://www.instagram.com/onepaperbook/

Космос, Ілон Маск, росія, роскосмоч, ракета, політ, space, SpaceX, Elon Musk, rocket, russia, speed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *