Секрети менеджменту: як правильно наймати людей?

Home / Blog / Секрети менеджменту: як правильно наймати людей?

Ефективні команди очолюють люди класу А

Людей можна поділити на різні категорії: A, B, C, D і так далі.

В кожному суспільстві критерії до цих категорій відрізняються. Наприклад, Джеф Безос безперечно людина класу А для рівня компаній Amazon чи Apple. Не факт, що в українських реаліях йому вдалося б залишатися людиною класу А. Те саме станеться, якщо поставити СЕО компанії Фокстрот на керівну позицію в тому ж Amazon. В межах класу А є свої підкласи, і чим агресивніші умови праці, тим яскравіше виділяються підкласи.

Британські вчені дослідили сотні компаній і дійшли до таких висновків:

  • Люди класу А наймають в компанію людей класу А
  • Люди класу B наймають в компанію людей класу C
  • Люди класу C наймають в компанію людей класу D

Як відрізнити людей класу A від класу B?

Лише люди класу А не бояться конкурувати. Лише вони можуть наважитися працювати разом із сильнішими за себе. Вони ніколи не дозволять собі найняти слабшу людину тільки тому, що цей працівник зручний в управлінні. Люди класу А завжди беруть на себе відповідальність за провал команди і розповідають публічно про її успіхи.

Люди класу B перш за все відчувають страх. Вони бояться конкурувати та програти у чесному двобої із сильнішими за себе. Вони гратимуть наполовину чесно. Люди класу B завжди наймають на роботу слабших за себе. Завжди видають досягнення команди за свої власні.

Як правильно наймати людей?

Завжди наймайте сильніших людей за себе.

Як це зробити, якщо вам потрібно найняти кількох студентів? Все просто! Як мінімум один критерій в цих людей повинен бути сильніший, ніж у вас.

Керуйтеся правилом “трьох кандидатів”. Виберіть сильнішого із трьох найкращих. Чим більше кандидатів перебираєте на вакансію, тим довше триватиме відібр. Поставте правильні вимоги на вхід і люди класу B будуть відсіюватися самостійно.

Що для вас важливо? Швидко знайти працівника для підтримання бізнесу, чи пошук працівника на довгострокову перспективу? Як дружину чи чоловіка.

Не наймайте в компанію мудаків, тому що вони найматимуть інших мудаків.

Більше читай у Common sense по-українськи

Слідкуй за новинами проекту:

facebook

instagram

telegram

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *