Найкращі книги: Айн Ренд і її «Джерело»

Home / Blog / Найкращі книги: Айн Ренд і її «Джерело»

 

GoodReads – інтернет портал, який об’єднує мільйони читачів із цілого світу. Рейтинг книжки Common sense по-українськи складає 4.44 із 5. Якщо у вас виникає думка, а що ж почитати після неї, то беріться за Айн Ренд і її «Джерело».

Українські переклади Айн Ренд

Айн Ренд мало знали в Україні, але українські переклади «Атлант розправив плечі» та «Джерело» вистрілили. Вікіпедія стверджує:

Згідно з даними опитування 1991 року, проведеного Бібліотекою Конгресу США та Клубом книжки місяця, «Атлант розправив плечі» був другою після Біблії книжкою, яка призвела до найбільших змін в житті американських читачів.

Книжки Айн Ренд це філософія (об’єктивізму) в обгортці роману. Це книжки про віру в індивідуалізм, а також в унікальну творчу силу людського духу. А ще про боротьбу людини та системи. Її книжки моделюють устрій соціалістичних та комуністичних суспільств. Як вони виникають стадія за стадією. Як здійснюється маніпуляція звичайними людьми, щоб унеможливити новий суспільний устрій.

З чого почати читати Айн Ренд?

Романи Айн Ренд добре читаються. Затягують. Герої вирізняються сильним внутрішнім стержнем. Силою духу. Їх хотілося б зустріти в реальному житті. Людству завжди бракує духовно багатих людей. Їх одиниці. Книжки Айн Ренд саме про це.

Про спрагу за справжніми людьми. Атлантами.

Починати читати Айн Ренд краще з «Джерела». Після цієї книжки ви будете дивитися на архітектуру свого міста новими очима. Головний герой молодий архітектор прагне будувати будинки нового типу, яких «система» не схвалює. Чи зламала його система? Прочитайте книгу та дізнайтеся.

Найкращі цитати з “Джерела” Айн Ренд

Викладені у книжці погляди письменниці не завжди легко зрозуміти. Її філософія дуже специфічна. Але ще ніхто не написав краще про те, як керують людьми у формі роману.

Він часто прогулювався найкращими вулицями міста. Він хотів зрозуміти, що саме відрізняло цих людей від людей, серед яких він жив. Люди, що його оточували, мали одяг, екіпажі та гроші, різниця була несуттєва, та вони не читали книжок.

Чи можна керувати людьми за допомогою хліба, що вони його купують? У них було взуття, у них була кава, у них була… газета.

Змусь людину почуватися нікчемною. Душа людини втрачає почуття самоповаги. І тоді вона – твоя. Вона підкорятиметься. Це один із способів. А ось інший. Знищити систему цінностей людини. Знищити її здатність розрізняти велич або шляхи її досягнення. Великою людиною не можна керувати. Нам не потрібні великі люди.

Слідкуй за новинами проекту в соцмережах:

http://www.facebook.com/onepaperbook

http://t.me/onepaperbook

instagram: @onepaperbook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *