10 секретів успіху публічних виступів

Home / Blog / 10 секретів успіху публічних виступів

Успішні публічні виступи досяжна мета. Це лише питання часу, практики та бажання.

Цікавить, що стоїть за успішними виступами? Читай підбірку порад та секретів. Після прочитання обов’язково практикуй публічні виступи. Чим більше тренуєшся, тим більше щастить.

10 секретів успіху публічних виступів:

  1.  Готуйся до виступу. Проаналізуй потенційну аудиторію. Прочитай так багато додаткового матеріалу, як тільки зможеш. В залі обов’язково буде експерт з твоєї теми. Готуйся до запитань. Вони будуть.
  2.  Готуй стандартні відповіді на запитання. Програвай вдома потенційні сценарії розвитку подій та ймовірні запитання. Немає нічого гіршого за паузу. Відповідь має звучати впевнено. Секрет успіху: якщо ти не знаєш відповіді на запитання, то перефразовуючи його виграєш час. Більше того, при вдалому перефразуванні ти зможеш відповісти на “дещо виправлене” запитання.
  3. Тренуйся вдома перед зеркалом. Звучить нудно? Невже краще стати жертвою своїх же невдалих жестів чи емоцій на обличчі?
  4.  Гра голосом – без неї нікуди. Хороша дикція, відсутність пауз та гра інтонацією у потрібних місцях. Є стандартні техніки побудови моменту, коли слухачі завмирають, щоб почути наступне слово спікера.
  5. Намагайся запам’ятати послідновність слайдів. Не дивися на свої слайди. Не говори до екрану. Говори до людей. Вони вже прийшли та зацікавлені темою.
  6. Розповідай з пристрастю. Якщо ти не гориш тим, про що розповідаєш, твоя аудиторія знатиме це з першої секунди.
  7. Донеси цінність інформації, яку презентуєш. Як твої слухачі зможуть використати дану інформацію? Що зміниться у їхньому житті?
  8. Розповідай історії. Майже всі успішні TEDx talks це особисті історії. Вони резонують, зачіпають та представляють унікальний досвід конкретно взятої людини. Скористайся цим.
  9. Початок виступу дуже важливий. Перші секунди скажуть все про те, чи аудиторія буде слухати далі чи ні. Жарт чи запитання, на яке далі будемо шукати відповідь? Особиста історія? Вибір за тобою. Головне, щоб твій виступ був загадкою, яку аудиторія захоче розгадати.
  10. Практикуйся усюди. Наші щоденні розмови це вже міні публічні виступи.

Успішних виступів! Поділися своїми секретами на взаєм 😉

Читайте більше новин проекту:

telegram: http://t.me/onepaperbook

www.facebook.com/onepaperbook

instagram: @onepaperbook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *